strona główna Aktualności Inter Cars rozwija biznes z IBM Power10
2024-03-01, ostatnia aktualizacja 2024-03-01 16:10

Inter Cars rozwija biznes z IBM Power10

IBM

Inter Cars wybrał IBM Power10 do modernizacji swojego systemu IT i osiągnięcia dodatkowych korzyści biznesowych. Technologia IBM gwarantuje firmie co najmniej 5-letnią perspektywę rozwoju centralnego systemu ERP, nawet w scenariuszu podwojenia obciążenia.

Wybór przez Inter Cars rozwiązania z portfolio IBM był adekwatny do skali prowadzonego biznesu i potrzeb firmy. W 2023 roku przychody ze sprzedaży towarów Inter Cars SA w Polsce wyniosły 7,27 mld złotych, co oznacza wzrost o 13,9% r/r. Gdyby odnieść tę wartość do 24-godzinnej niedostępności systemu IT i utraty przychodów ze sprzedaży, potencjalne straty wyniosłyby blisko 20 mln złotych.  

Wybrany przez Inter Cars serwer IBM Power E1080 z macierzami All Flash IBM to jeden z najpotężniejszych i skalowalnych serwerów w ofercie IBM Power. Jego wdrożenie poprzedziła szczegółowa analiza środowiska IT pod kątem utylizacji systemu, problemów, aplikacji i charakterystyki przetwarzania oraz zdefiniowanie oczekiwań wobec przyrostu danych.

IBM Power zaprojektowano z myślą o obciążeniach o znaczeniu krytycznym, wymagających dużej ilości danych oraz najwyższej dostępności, niezawodności, bezpieczeństwa i wydajności. Ponadto Inter Cars korzysta z systemu Unix AIX v 7.3, rozwiązania IBM FlashCopy do tworzenia bezpiecznych i skalowalnych środowisk testowo-deweloperskich oraz IBM Remote Copy do replikacji danych pomiędzy centrami danych. Obecnie firma posiada około 20 takich środowisk i w razie potrzeby w mniej niż godzinę może uruchomiać nowe, kompleksowe środowisko. Wybór platformy IBM Power10 pomógł firmie Inter Cars skonsolidować infrastrukturę i odejść od środowiska rozproszonego.

Dzięki wprowadzonym zmianom, czas odpowiedzi systemu – krytyczny dla pełnej automatyzacji i śledzenia stanów magazynowych w czasie rzeczywistym – uległ skróceniu o 10%. Zmiany w środowisku IT to również korzyści dla klienta końcowego Inter Cars. Wysoka dostępność systemu Inter Cars i szybkie przywrócenie w przypadku awarii zostaną docenione na przykład w sytuacji, gdy warsztat samochodowy działa pod presją czasu i oczekuje, że proces zamówienia i dostawy części odbędą się bez opóźnień.

Tagi

Inter Cars 


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2