strona główna Wydarzenia Bridgestone publikuje "Deklarację środowiskową"
2011-06-02, ostatnia aktualizacja 2011-06-02 14:59

Bridgestone publikuje "Deklarację środowiskową"

Fot. Bridgestone

Fot. Bridgestone

Przygotowana przez firmę Bridgestone "Deklaracja środowiskowa" jest dokumentem wyjaśniającym zasady, którymi chce się kierować japoński koncern w celu zagwarantowania, że produkcja opon będzie procesem jak najmniej szkodliwym dla środowiska.

Bridgestone zamierza rozwijać działalność proekologiczną w trzech kierunkach. Przede wszystkim same produkty mają być „zielone” i nie przyczyniać się do niszczenia środowiska podczas eksploatacji i utylizacji. Drugą zasadą jest wykorzystywanie jak najbardziej energo- i materiałooszczędnych technologii, a trzecią – działalność prospołeczna polegająca na wdrażaniu usprawnień przyczyniających się do ochrony środowiska naturalnego. Przykładem tych ostatnich są bieżniki projektowane z myślą o jak najmniejszych oporach toczenia (a w konsekwencji – przyczyniające się do zmniejszenia zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla).

Przedsiębiorstwo prowadzi też działalność edukacyjną (uczy kierowców zasad pozwalających minimalizować zużycie paliwa) i finansuje kampanie informacyjne na rzecz produktów proekologicznych.

Przedstawione zasady mają obowiązywać we wszystkich zakładach Bridgestone’a. Na całym świecie działa ponad 50 fabryk ogumienia należących do japońskiego koncernu; zatrudniają one ponad 130 tysięcy osób. W Polsce firma ma cztery zakłady produkcyjne – w tym dwa (w Poznaniu i Stargardzie Szczecińskim) działają jako fabryki typu greenfield.

BridgestoneWasi dostawcy
Podobne

Polecane


ver. 2023#2