strona główna Wydarzenia Jubileusz Opla na targach AMI
2012-06-01, ostatnia aktualizacja 2012-06-01 23:41

Jubileusz Opla na targach AMI

Jubileusz Opla na targach AMI

Opel

Jubileusz Opla na targach AMI

Firma Opel, która w tym roku świętuje 150. urodziny, zorganizuje specjalną ekspozycję na Międzynarodowych Targach Samochodowych AMI w Lipsku. Od 2 do 10 czerwca na terenach wystawowych zobaczymy te produkty Opla, które z punktu widzenia firmy okazały się najważniejsze.

Należy pamiętać, że przedsiębiorstwo założone w 1862 roku przez Adama Opla początkowo wcale nie zajmowało się produkcją samochodów, lecz wytwarzało maszyny do szycia. Podczas targów AMI goście zobaczą między innymi milionowy egzemplarz takiego urządzenia wyprodukowany w zakładach Opla.

Z czasem Opel zajął się produkcją bicykli (z wielkim przednim kołem i małym kółkiem tylnym), rowerów i motorowerów. Jednoślady te odniosły globalny sukces: w 1920 roku Opel został największym na świecie producentem pojazdów dwukołowych. W Lipsku firma pokaże rower wyścigowy Flitzer oraz pojazd Motoclub 500 Super Sport.

Pierwsze samochody w zakładach Opla zaczęto konstruować dopiero po śmierci założyciela firmy. W 1898 roku jego synowie kupili fabrykę w Dessau, a na stanowisku dyrektora zatrudnili konstruktora Friedricha Lutzmanna. W 1899 roku rozpoczęto budowę pierwszego auta, którym był Opel Patent Motorwagen System Lutzmann. Również ten pojazd pojawi się na lipskich targach, a będą mu towarzyszyć modele RAK 2 , Opel GT, Trainingsauto oraz Kadett E GSI.

Oczywiście na firmowym stoisku nie zabraknie nowości. Kilka dni temu przedstawiciele Opla ogłosili, że najnowszy i zarazem najmniejszy samochód, który niebawem opuści fabryki koncernu, na cześć jego założyciela będzie nosił nazwę „Adam”.Wasi dostawcy

Podobne

Polecane