strona główna Wydarzenia Zimowe zagrożenia na drodze
2013-02-12, ostatnia aktualizacja 2013-02-12 11:15

Zimowe zagrożenia na drodze

Fot. ProfiAuto

Fot. ProfiAuto

W ramach kampanii "Zimowy pit-stop" w serwisie Facebook (www.facebook.com/zimowypitstop) przeprowadzono ankietę na temat zagrożeń związanych z podróżami w zimie. Ponad połowa kierowców (56 procent) jest zdania, że największe niebezpieczeństwo stanowią nieprzystosowane do warunków jazdy samochody innych uczestników ruchu. Jednocześnie co trzeci ankietowany nie przestrzega terminów badań technicznych, a 40 procent słyszało o łapówkach proponowanych pracownikom stacji kontroli pojazdów za fałszywy wpis o badaniu w dowodzie rejestracyjnym.

Z ankiety przeprowadzonej przez sieć ProfiAuto wynika, że 28 procent kierowców wskazało zaśnieżone drogi jako główny czynnik sprzyjający wypadkom. Tylko 16 procent wymieniało wśród zagrożeń ograniczoną widoczność wynikającą z intensywnych opadów śniegu. Jednocześnie aż 61 procent kierowców uważa, że ma wystarczającą wiedzę na temat tego, kiedy należy sprawdzać i wymieniać podstawowe części eksploatacyjne samochodu.

Z kolei według policyjnych raportów powodem najbardziej tragicznych wypadków drogowych jest zły stan techniczny auta. Kampania "Zimowy pit-stop" ma uczulić kierowców na konieczność przeprowadzania terminowych badań pojazdu. Jeszcze przed rokiem niemal 80 procent diagnostów motoryzacyjnych spotkało się z propozycją łapówki za dopuszczenie pojazdu do ruchu, a co dziesiąty samochód pojawiający się na przeglądach technicznych nie powinien w ogóle poruszać się po drogach.Wasi dostawcy

Podobne

Polecane