strona główna Nowości rynkowe Montażownica M&B DIDO XXL-L
2013-03-15, ostatnia aktualizacja 2013-03-15 06:57

Montażownica M&B DIDO XXL-L

Fot. Le-Gum

Fot. Le-Gum

Urządzenie DIDO XXL-L zostało zaprezentowane przez konstruktorów firmy M&B Engineering podczas targów Automechanika 2012. Model jest kolejnym członkiem rodziny montażownic ciężarowych, do której należała wersja DIDO 30.

DIDO XXL-L to elektrohydrauliczna montażownica z synchronizowanym ruchem unoszenia, przeznaczona do obsługi kół samochodów ciężarowych, pojazdów rolniczych, autobusów i innych typów maszyn o rozmiarach w zakresie 14–60 cali. Urządzenie zaprojektowano zgodnie z zasadą "narzędzia zawsze w linii": płyta prowadząca koło i narzędzia są ustawione zawsze w odpowiednim położeniu roboczym, co zapewnia łatwy i szybki montaż i demontaż opony. Wykonywane prace są znacznie bezpieczniejsze dla operatora a przy tym istnieje mniejsze ryzyko uszkodzenia opony i felgi.

Minimalna wysokość mocowania obręczy wynosi 390 mm. Szczęki o nowym wzorze mają pięciopunktowe mocowania, z których jedno jest regulowane. W efekcie możliwe jest zamocowanie każdego rodzaju felgi (bez względu na jej kształt wewnętrzny). Urządzenie zapewnia w pełni automatyczne unoszenie i obrót narzędzi ramienia. Wart podkreślenia jest także bezłyżkowy system pracy (L-L), w którym można używać montażownicę z wolnym, odblokowanym dyskiem.

montażownica

Montażownica DIDO XXL-L, fot. Le-Gum


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2