strona główna Wydarzenia Ekologiczne innowacje na targach IAA
2013-09-04, ostatnia aktualizacja 2013-09-04 06:36

Ekologiczne innowacje na targach IAA

Fot. Webasto

Fot. Webasto

Podczas Międzynarodowych Targów Samochodowych IAA, które w dniach 12-22 września odbędą się we Frankfurcie nad Menem firma Webasto zaprezentuje nowinkę ekologiczną: dachy panoramiczne wyposażone w ogniwa słoneczne.

W związku z rygorystycznymi normami Unii Europejskiej i Rady Europejskiej w dziedzinie ograniczenia emisji dwutlenku węgla przy produkcji nowych samochodów technologie przyjazne środowisku nabierają szczególnego znaczenia i stają się coraz bardziej istotne.

Najnowocześniejsze panoramiczne okna dachowe maksymalne doświetlają wnętrze pojazdu oraz zasilają systemy ogrzewania postojowego aut z silnikiem benzynowym i Diesla oraz z napędem hybrydowym i elektrycznym. Panel słoneczny zapewnia dopływ świeżego powietrza do wnętrza pojazdu, utrzymując odpowiednią temperaturę bez pobierania energii z akumulatora. Słońce może także przyczynić się do ochłodzenia samochodu, gdy wentylator samochodowy jest zasilany przez panel słoneczny podczas postoju.

Chłodniejsze wnętrze na początku podróży w upalny dzień nie tylko zwiększa komfort kierowcy i pasażerów, ale także ogranicza zużycie paliwa i emisję CO2. Niższa temperatura sprawia, że spada obciążenie systemu klimatyzacji. Proces szybkiego schłodzenia wnętrza pojazdu po uruchomieniu silnika pochłania znacznie więcej paliwa niż utrzymywanie określonej temperatury podczas jazdy. Systemy wentylacji postojowej Webasto bazujące na panelach słonecznych rozwiązują ten problem, skracając o połowę czas pracy klimatyzacji z pełną mocą.Wasi dostawcy


Podobne

Polecanever. 2023