strona główna Wydarzenia II Targi Obsługi Serwisowej Pojazdów i Techniki Warsztatowej MeCaTech
2013-09-18, ostatnia aktualizacja 2013-09-18 06:39

II Targi Obsługi Serwisowej Pojazdów i Techniki Warsztatowej MeCaTech

Fot. Archiwum

Fot. Archiwum

Impreza ta odbyła się w dniach 14–15 września 2013 roku we wrocławskiej Hali Orbita. Jej specyficzna, kameralna formuła okazała się bardzo korzystna zarówno dla wystawców prowadzących działalność o regionalnym, dolnośląskim zasięgu, jak i dla firm ogólnopolskich, zainteresowanych nawiązywaniem i zacieśnianiem biznesowych kontaktów z lokalnymi klientami, czyli rzemieślniczymi warsztatami różnych motoryzacyjnych specjalności.

Personel tych placówek ma wprawdzie rozmaite okazje do zapoznawania się z najnowszymi trendami technologicznymi i nowymi produktami przeznaczonymi specjalnie dla profesjonalistów samochodowej branży na ogólnokrajowych targach i wystawach, lecz wymaga to z reguły dalekich, męczących podróży, a wielka liczba prezentowanych tam ofert nie sprzyja gruntownemu ich poznaniu.

Integralną częścią targów MeCaTech i wielką ich atrakcją są już tradycyjnie Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników, zorganizowane w tym roku wspólnie przez polskie przedstawicielstwo światowego koncernu Exxon Mobil oraz firmę V8 Team sp. z o.o. Swój sprzęt do konkursowych zadań praktycznych udostępniali też inni targowi wystawcy. W kategorii "Młody Mechanik" czołowe miejsca zajęli:

  • Zespół "Samochodziarze" – Janusz Górski i Jakub Gaworczyk z Zespołu Szkół Samochodowych w Bochni,
  • "Focus Team": – Łukasz Witaczak i Krzysztof Lewandowski z Zespołu Szkół Samochodowych w Bydgoszczy,
  • "Skrzeszewski Team" – Mateusz Skrzeszewski i Dariusz Mrozik z Zespołu Szkół Samochodowych w Bydgoszczy.

Kolejne miejsca zajęły uczniowskie drużyny z zespołów szkół samochodowych w: Kaliszu, Lublinie, Bydgoszczy, Słupsku i Radomiu.

W oddzielnych rozgrywkach startowali dorośli pracownicy warsztatów. Tutaj w kategorii "Mechanik Samochodów Osobowych" zwyciężył Jacek Jakimów, broniący tytułu wywalczonego w ubiegłym roku. Drugi był Janusz Jędrosek, a trzeci – Tomasz Kamiński. W kategorii "Mechanik Samochodów Ciężarowych" czołowe miejsca zajęli kolejno: Marcin Nowaczyk, Sławomir Mikucki i Grzegorz Kubik.

Oprócz śledzenia bardzo emocjonujących konkursowych zadań targowi goście mogli m.in. obejrzeć pokazy udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych, a także zapoznać się z historią polskich "praw jazdy" – od zarania motoryzacji na naszych ziemiach po czasy współczesne dzięki spotkaniom z Jerzym Kociszewskim, autorem przygotowywanej do druku, bardzo ciekawej monografii poświęconej tym sprawom.

MeCaTech

Kameralny charakter imprezy sprzyjał gruntownemu poznawaniu ofert

MeCaTech

Specjalistyczne narzędzia firmy Tesam można było zobaczyć w akcji

MeCaTech

Klienci firmy Magneti Marelli mieli okazję do bliskich z nią kontaktów

MeCaTech

Także oprogramowanie najłatwiej jest ocenić podczas praktycznej próby

MeCaTech

Jerzy Kociszewski prezentował swą książkę na stoisku firmy V8 Team


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2