strona główna Nowości rynkowe Bosch Secure Truck Parking
2014-01-17, ostatnia aktualizacja 2014-01-17 06:32

Bosch Secure Truck Parking

Fot. Bosch

Fot. Bosch

Dział Bosch Security Systems opracował dla branży logistycznej system Secure Truck Parking, który pozwala zdalnie rezerwować miejsca na parkingach oraz prowadzić wideomonitoring pojazdu podczas postoju. W rezultacie zwiększa się bezpieczeństwo przewożonego towaru oraz komfort pracy kierowców samochodów ciężarowych.

Wzrost natężenia ruchu towarowego sprawia, że coraz trudniej jest znaleźć miejsce parkingowe dla samochodu ciężarowego. Stanowi to duży problem dla spedytorów i kierowców, którzy muszą zaplanować przewidziane ustawowo przerwy na wypoczynek w czasie pracy. Dodatkowo samochody ciężarowe przewożą coraz więcej ładunków wartościowych, którym trzeba zapewnić bezpieczeństwo podczas postoju. Bosch Secure Truck Parking pozwala rozwiązać oba wymienione problemy.

System bazuje na współpracy między parkingami z wideomonitoringiem i ośrodkami interwencyjnymi pełniącymi funkcje usługowe i dozorowe. Układy monitoringu są dostarczane przez Boscha, który obsługuje także ośrodki interwencyjne oraz oferuje platformę informacyjną i rezerwacyjną. Platforma umożliwia wybranie miejsca parkingowego jeszcze przed wyruszeniem w trasę lub już w trakcie podróży i uniknięcie w ten sposób długiego poszukiwania miejsca do zaparkowania albo konieczności zatrzymania się w niebezpiecznej okolicy. Dzięki tym udogodnieniom da się dokładniej zaplanować trasę podróży.

Rezerwacji miejsc parkingowych dokonuje się w portalu www.bosch-secure-truck-parking.com. Witryna jest dostępna w języku polskim, niemieckim i angielskim. Obecnie do dyspozycji kierowców oddano sto miejsc na trzynastu parkingach w Niemczech. Liczba dostępnych parkingów będzie zwiększana.

Bosch oferuje także inne systemy zabezpieczające osoby i towary – na przykład stały monitoring kontenerów i flot samochodów ciężarowych oraz usługę powiadamiania o wypadkach (eCall) dla samochodów osobowych i motocykli.Wasi dostawcy

Podobne

Polecane