strona główna Aktualności Nowa platforma ContiConnect
2018-11-06, ostatnia aktualizacja 2018-11-06 09:58

Nowa platforma ContiConnect

Fot. Continental

Fot. Continental

Continental prezentuje nową wersję platformy ContiConnect.

Opisywany system jest narzędziem do zdalnego monitoringu ciśnienia i temperatury opon całej floty. ContiConnect działa w 11 krajach Europy, w tym również w Polsce. Całość składa się z czujników ContiPressureCheck, które monitorują, przetwarzają oraz przesyłają dane dotyczące ogumienia, a także umożliwiają ich analizę i interpretację.

Aktualizacja platformy ContiConnect obsługuje więcej opcji konfiguracji w portalu internetowym, który zapewnia operatorom flot ciężarowych i autobusowych dostęp do informacji o stanie ogumienia wszystkich pojazdów wraz z usługą powiadamiania o awariach. Aplikacja zyskała nowy, bardziej przyjazny dla użytkownika wygląd.

Nowe funkcje powstały we współpracy z pierwszymi klientami ContiConnect. W drugim kwartale 2019 roku pojawi się system ContiConnect Live. Jego największą zaletą jest niezwłoczne informowanie operatorów flot pojazdów ciężarowych i autobusów o wystąpieniu problemu z temperaturą lub ciśnieniem w oponie (nawet wtedy, kiedy pojazd jest w trasie). Dane z czujników zamontowanych w oponach są przesyłane do serwerów i wyświetlane w portalu internetowym przez aplikację ContiConnect Driver. Aplikacja będzie w stanie wyświetlać informacje o oponach na urządzeniach Daimler Fleetboard i TomTom Telematics oraz innych urządzeniach z systemem Android, takich jak smartfony i tablety.

Więcej informacji: www.conticonnect.com 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane