strona główna Aktualności DEKRA publikuje raport usterkowości
2014-03-18, ostatnia aktualizacja 2014-03-18 06:56

DEKRA publikuje raport usterkowości

Przygotowany przez koncern DEKRA raport na temat pojazdów używanych na rok 2014 pomaga w zakupie samochodu z drugiej ręki.

Z przeprowadzonych w okresie dwóch ostatnich lat 15 milionów badań okresowych pojazdów rzeczoznawcy wyekstrahowali informacje o usterkach, które są istotne podczas dokonywania zakupu auta. Oceny przyznawane samochodom zostały podzielone na 3 grupy (w zależności od przebiegu) oraz na 9 klas pojazdów. Raport umożliwia porównanie 400 modeli w obrębie klasy pojazdów.

W roku 2014 po raz pierwszy zbadano małe samochody dostawcze, dzięki czemu najnowsze zestawienie obejmuje całą gamę samochodów osobowych i dostawczych. Od roku 2013 są z kolei uwzględniane wyróżniające się korzystną ceną samochody klasyczne.

Tytuł "Najlepszy we wszystkich klasach" uzyskał Mercedes-Benz klasy E, który osiągnął najlepsze wyniki we wszystkich trzech grupach przebiegu od 0 do 150 000 km. Ranking "Pojazd roku" wygrał natomiast Mercedes klasy B. Ten tytuł jest nadawany pojazdowi, który wykazał się najlepszym indeksem usterkowości w jednej grupie przebiegu.

W raporcie uwzględniono usterki typowe dla samochodów używanych; nie brano pod uwagę usterek związanych z niewłaściwym serwisowaniem pojazdów, za które jest odpowiedzialny użytkownik (takich jak zużyte ogumienie lub pióra wycieraczek).

Wyniki raportu są dostępne na stronie www.raport-usterkowosci-dekra.pl.Wasi dostawcy

Podobne

Polecane