strona główna Wyposażenie Bosch i polskie ciężarówki
2014-04-09, ostatnia aktualizacja 2014-04-09 06:48

Bosch i polskie ciężarówki

Fot. Bosch

Fot. Bosch

Bosch jest obecnie pierwszym dostawcą światowej motoryzacji, a polskie firmy transportowe dominują w Europie.

Polscy przewoźnicy eksploatują tabor rozmaitych rodzajów i marek. Jest to w większości sprzęt nowoczesny, szczególnie w przypadku dalekich przewozów transkontynentalnych, lecz wymaga regularnego diagnozowania, serwisowania i okresowych napraw. Zajmować się tym mogą, także w Polsce, nie tylko autoryzowane, lecz również niezależne warsztaty dysponujące odpowiednim wyposażeniem oraz dogodnym dostępem do części zamiennych, baz danych serwisowych i technologii diagnostyczno-naprawczych.

W ofercie motoryzacyjnych produktów Boscha już od wielu lat znaczny udział mają kompletne systemy i ich komponenty przeznaczone jako oryginalne wyposażenie (OE) do różnych marek i modeli ciężkich pojazdów użytkowych, a zwłaszcza samochodów ciężarowych i autobusów. Dotyczy to zespołów i podzespołów tak newralgicznych z punktu widzenia technicznej sprawności taboru, jak układy wtryskowe, oświetlenie, urządzenia elektryczne i elektroniczne. Coraz ważniejsze znaczenie w ruchu krajowym i europejskim transporcie międzynarodowym mają urządzenia do obróbki spalin. Oprócz najwyższych kompetencji w zakresie tych wszystkich konstrukcji Bosch dysponuje wszechstronnym doświadczeniem w produkcji sprzętu warsztatowego umożliwiającego prawidłową ich eksploatację i obsługę. Jest więc i w tej dziedzinie najbardziej pożądanym partnerem dla polskiej branży warsztatowej, czego dowodzą m.in. niżej podane przykłady.

Tester diagnostyczny KTS Truck

Jest to podstawowe narzędzie do diagnostyki elektronicznych sterowników w pojazdach użytkowych. Firma Bosch produkuje je w dwóch wariantach: jako KTS Truck – moduł do współpracy z komputerem PC – lub jako kompletny system KTS 800 Truck z własnym tabletem. Moduł łączy się z komputerem za pomocą technologii Bluetooth, co zapewnia transmisję danych bez zakłóceń nawet w zasięgu 100 m. Jest to wygodne w rozległych z reguły warsztatach obsługujących pojazdy użytkowe. Wariant drugi może być używany w warunkach dowolnych, a ponadto daje się wykorzystywać do sterowania innymi testerami Boscha.

Bosch

Tester diagnostyczny do ciężkich pojazdów użytkowych KTS 800 Truck

Oba testery zapewniają kompleksową diagnostykę OBD oraz diagnozowanie sterowników silnika, pneumatyki, skrzyń biegów itp. w pojazdach ciężarowych, autobusach oraz naczepach i przyczepach. Wykorzystują do tego celu wersję oprogramowania ESI[tronic] Truck, przygotowaną specjalnie dla pojazdów ciężarowych i autokarów, zawierającą dane ich modeli najbardziej popularnych na rynku europejskim. Oprócz informacji potrzebnych do diagnozowania sterowników w programie umieszczono informacje techniczne, np. schematy połączeń, instrukcje serwisowania i napraw. Dodatkowo użytkownik ma do dyspozycji katalogi części zamiennych.

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane