strona główna Materiałoznawstwo TEXTAR zatrzyma każde auto!
2014-04-17, ostatnia aktualizacja 2014-04-17 12:52

TEXTAR zatrzyma każde auto!

Fot. TMD Friction

Fot. TMD Friction

Jakość produktu ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jego użytkowania. To prawda stara jak świat. Dlatego przed dokonaniem zakupu warto poznać pochodzenie wyrobu i doświadczenie jego producenta. Dotyczy to szczególnie części samochodowych tak ważnych, jak klocki hamulcowe, od których w głównej mierze zależy nie tylko komfort jazdy, ale właśnie bezpieczeństwo na drodze.

Obecnie na europejskim rynku funkcjonuje kilkadziesiąt marek oferujących klocki hamulcowe – od jakości premium po tanie zamienniki. Jak w gąszczu tych propozycji upewnić się, że płacimy za rzeczywistą wartość produktu, a nie tylko za markę? Trzeba zapoznać się z faktami! TMD Friction, firma o ponad 100-letniej historii, istniejąca od zarania przemysłu samochodowego, zawsze wychodzi naprzeciw pytaniom i oczekiwaniom klientów. Dziś wprowadza nas w świat zamknięty w pudełku klocków hamulcowych Textar, którym zaufały miliony ludzi na całym świecie.

Technologia sukcesu

Każdego dnia w fabrykach TMD Friction, zlokalizowanych na czterech kontynentach, opuszcza linie produkcyjne ponad milion części układów hamulcowych. Każdego roku firma inwestuje dziesiątki milionów euro w badania i testy, umożliwiające ciągły rozwój jej oferty, zwłaszcza w kierunku zapewnienia bardziej efektywnego tarcia, dostosowanego do indywidualnych potrzeb różnych pojazdów na lokalnych rynkach świata. Taka właśnie aktywność TMD Friction stawia tę firmę w czołówce największych na świecie producentów materiałów ciernych.

TMD Friction

Wiedza w dziedzinie inżynierii materiałowej, techniczna doskonałość i śmiałe wdrażanie innowacji to czynniki sukcesu TMD Friction. Od 1910 roku, w którym firma ta opracowała okładziny hamulcowe do pierwszego Forda Model T, nieprzerwanie potwierdza ona swoją pozycję lidera rewolucyjnych rozwiązań. Dziś zawdzięczamy jej najważniejsze osiągnięcia w hamowaniu, takie jak karbonowo-ceramiczne tarcze hamulcowe, hamowanie regeneracyjne i rekuperacyjne (KERS).

Najwięksi dla największych

W ramach ścisłej współpracy z niemal wszystkimi producentami samochodów na świecie TMD Friction dostarcza części hamulcowe do pełnej gamy modeli od Opla Corsa po Mercedesa C-Class i Porsche Panamera, a nawet do Bugatti Veyron będącego najszybszym pojazdem w dziejach motoryzacji i tym samym największym wyzwaniem dla konstruktorów hamulców.

TMD Friction

Rozwiązania TMD Friction mają za zadanie sprostać nie tylko wymaganej skuteczności, lecz również przyszłym wymogom ochrony środowiska. Należąca do tej firmy godna zaufania marka Textar dostarcza oryginalne części zaprojektowane dla potrzeb producentów nowej generacji samochodów osobowych i dla rynku wtórnego. Milionom klientów zapewnia przy tym więcej satysfakcji towarzyszącej prowadzeniu pojazdu.

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane