strona główna Aktualności EFL przystąpił do akcji "Karty Ratownicze"
2014-04-30, ostatnia aktualizacja 2014-04-30 06:12

EFL przystąpił do akcji "Karty Ratownicze"

EFL, największa firma leasingowa w Polsce przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Karty Ratownicze". Jest to europejski program, który został zainicjowany w Polsce przez Związek Dealerów Samochodów oraz Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego. Partnerem akcji jest Państwowa Straż Pożarna.

Każdy model samochodu ma inną konstrukcję. Aby przyspieszyć wydobycie pasażerów z rozbitego pojazdu, opracowano europejski system "Karty Ratowniczej". Jest to kartka papieru w formacie A4, która zawiera informacje na temat budowy pojazdu. Zaznaczone są na niej najważniejsze dla służb ratowniczych elementy, m.in. umiejscowienia wzmocnień karoserii, rozmieszczenie poduszek bezpieczeństwa i gazowych napinaczy pasów. Informacje tam zawarte pozwalają na prowadzenie sprawnej i szybkiej akcji ratunkowej. "Karta Ratownicza" może skrócić czas wydobycia rannego pasażera o 6–9 decydujących minut.

29 kwietnia w centrali EFL wszyscy pracownicy firmy otrzymali informację na temat akcji oraz naklejkę "Karta Ratownicza". Dzięki niej służby ratownicze wiedzą, że w samochodzie, za osłoną przeciwsłoneczną, nad siedzeniem kierowcy znajduje się zestandaryzowana informacja przedstawiająca schemat pojazdu.

Więcej informacji na temat programu (m.in. lista punktów, w których pobrać można "Kartę Ratowniczą") znajduje się na stronie organizatora akcji pod adresem www.kartyratownicze.pl oraz na stronie EFL (www.efl.pl).Wasi dostawcy

Podobne

Polecane