strona główna Wywiady Sentech to tylko fragment działalności
2015-05-06, ostatnia aktualizacja 2015-05-06 06:16

Sentech to tylko fragment działalności

Dariusz Gruszczyński

Rozmowa z Dariuszem Gruszczyńskim – prezesem firmy GG Profits

Czy w odniesieniu do Państwa produktów nazw GG Profits i Sentech można używać zamiennie?

Raczej nie. Marka Sentech jest z pewnością lepiej znana i rozpoznawalna w środowiskach warsztatowych zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jednak sygnowane nią podzespoły motoryzacyjne to niespełna 10% całej produkcji firmy GG Profits. Większą natomiast jej część stanowią wiązki kablowe przeznaczone do pierwszego montażu pojazdów oraz tzw. "marki zewnętrzne", czyli produkty wykonywane przez nas na zlecenie innych renomowanych firm wprowadzających je na rynek z własnym logo. Są to zasady współpracy bardzo obecnie rozpowszechnione i nikomu bynajmniej nie przynoszące ujmy pod warunkiem, że obaj partnerzy są znani z wysokiej jakości dostarczanych wyrobów.

Ferrytowe przewody zapłonowe Sentech z racji swej wyrafinowanej konstrukcji należą pewnie do produktów z tzw. górnej półki?

Można je tak traktować ze względu na ich wysoką jakość, docenianą już od dawna przez warsztaty, serwisy i samych użytkowników pojazdów. Rzeczywiście dają się porównywać z produktami marek uznawanych powszechnie za najlepsze. Ponieważ jednak dość ważnym kryterium zakupowym jest cena, a nam zależy, by produkować i sprzedawać jak najwięcej, GG Profits oferuje również tańszą markę – Startech (z kablem kevlarowym).

Gdy mowa jest o Waszych od dawna cenionych produktach, zwraca uwagę fakt, że nie obchodziliście hucznie żadnego jubileuszu. Ile to już lat?

Owszem, jest teraz moda na firmowe jubileusze, nierzadko naciągane, na siłę zaokrąglane. W naszym przypadku kłopot z tym jest akurat odwrotny. Firma GG Profits i jej marka Sentech powstały w 2000 roku, ale to nie znaczy, że od tej daty należy liczyć ich istnienie. Wcześniej prowadził ją mój ojciec Grzegorz Gruszczyński, a od 2000 roku do dzisiaj ja z bratem Tomaszem. Razem daje to ponad 30 lat działalności.

A jakie mają Panowie rozwojowe plany na bliższą i dalszą przyszłość?

Jest ich wiele, ale te najciekawsze związane są z nowoczesną technologią. Pracujemy nad pewnym rozwiązaniem, które znajdzie swoje zastosowanie zarówno w przewodach zapłonowych, jak i w pojazdach napędzanych elektrycznie, ale na wyniki tych prac trzeba jeszcze trochę poczekać.

O zamierzeniach bieżących, krótkoterminowych lepiej nie mówić, bo zmienią się w przeszłe już dokonania, zanim ten wywiad ukaże się w druku. Tak to u nas wygląda od tych kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat, że "lepsze jest zawsze wrogiem dobrego". Wciąż modernizujemy zarówno same produkty, ich technologię wytwarzania, ofertę asortymentową, metody jej rynkowej promocji... Realizując poszczególne zadania produktowe w zakresie wytwarzanych przez nas przewodów, wiązek kablowych i cewek zapłonowych staramy się cały układ zapłonu w pojeździe traktować kompleksowo, gdyż tak go właśnie zwykli oceniać nasi klienci.Wasi dostawcy

Podobne

Polecane