strona główna Aktualności Zestaw konwertujący K4P
2016-07-08, ostatnia aktualizacja 2016-07-08 06:06

Zestaw konwertujący K4P

Fot. Valeo

Fot. Valeo

Dwumasowe koła zamachowe zwiększają komfort jazdy dzięki mniejszym drganiom układu napędowego, ale naprawy tego elementu są kosztowne.

Tłumiki skrętne znajdujące się w dwumasowym kole zamachowym często ulegają uszkodzeniu i wtedy element ten przestaje spełniać swoje zadanie, a każdemu wciśnięciu i puszczeniu pedału gazu towarzyszy irytujący stuk. Słabym elementem "dwumasy" jest także łożysko na jej połączeniu z wałem napędowym, na którym mogą pojawiać się luzy, a które nie występuje w klasycznym systemie z litym kołem zamachowym. Co gorsza, niesprawne dwumasowe koło zamachowe oznacza nie tylko pogorszenie komfortu jazdy, ale grozi uszkodzeniem skrzyni biegów.

Opatentowany przez Valeo zestaw konwertujący K4P jest konkurencyjnym cenowo zamiennikiem dwumasowego koła zamachowego i spełnia funkcję "dwumasy", charakteryzując się przy tym znacznie większą trwałością.

Po zamontowaniu zestawu K4P samochód będzie zużywał tyle samo paliwa co auto z kołem dwumasowym (nie trzeba podnosić obrotów biegu jałowego), a drgania w układzie napędowym będą tylko minimalnie większe. Tłumiki drgań zastosowane w tarczy sprzęgła K4P mają tak dużą trwałość, że nie trzeba będzie jej wymienić przed naturalnym zużyciem materiału ciernego tarczy.

Zestawy Valeo K4P do konkretnych modeli aut i wersji silnikowych sprawdzą się w mocno eksploatowanych pojazdach kilkuletnich i starszych. W odróżnieniu od dwumasowego koła zamachowego zestawy K4P nie są wrażliwe na styl jazdy kierowcy.Wasi dostawcy

Podobne

Polecane