strona główna Wydarzenia Sachs Roadshow 2016
2016-07-18, ostatnia aktualizacja 2016-07-18 06:01

Sachs Roadshow 2016

Tor Jastrząb w Szydłowcu stwarza odpowiednie warunki do zajęć edukacyjnych i rekreacyjnych

ZF Services

Tor Jastrząb w Szydłowcu stwarza odpowiednie warunki do zajęć edukacyjnych i rekreacyjnych

W czerwcu br. pod hasłem "Poczuj moc wiedzy i siłę praktyki" odbyła się na torze Jastrząb w Szydłowcu doroczna akcja szkoleniowa organizowana przez ZF Services dla warsztatów współpracujących z tą firmą.

Impreza o nazwie Sachs Roadshow 2016 trwała tym razem aż 8 dni, a udział w niej wzięło ponad 800 uczestników z Polski i innych krajów Europy. Było to już czwarte z rzędu spotkanie przedstawicieli niezależnych warsztatów samochodowych, łączące pożyteczne zajęcia teoretyczne i praktyczne z bardzo atrakcyjną, sportową rekreacją i rozrywką.

Rywalizacja w warsztacie i na torze

Program szkoleniowych spotkań służył przekazaniu pracownikom branży warsztatowej szeregu informacji i porad praktycznych przydatnych w ich codziennej pracy. Omawiano na przykład kwestie związane z prawidłową wymianą dwumasowych kół zamachowych i sprzęgieł. Na specjalnie przygotowanym samochodzie VW Passat można było obserwować wpływ zbyt niskich obrotów biegu jałowego, mechanicznego uszkodzenia zaworu recyrkulacji spalin oraz uszkodzeń układu zapłonowego na poprawne funkcjonowanie dwumasowych kół zamachowych.

W namiotowej sali prelekcyjnej omawiano tylko te kwestie, których nie można było pokazać na realnych przykładach

Podczas zajęć prowadzonych przez ekspertów ZF Services ich uczestnicy uzyskali szczegółowe informacje na temat produktów wszystkich marek koncernu ZF oraz odbyli praktyczne ćwiczenia warsztatowe w tym zakresie. W szkoleniach wykorzystane zostały rozmaite elementy układów przeniesienia napędu stosowane w pojazdach grupy VW.

Główny akcent szkoleń położono na pokazy i ćwiczenia praktyczne prowadzone przez kompetentnych ekspertów

Drugi blok szkoleniowy przeznaczony był dla mechaników zatrudnionych w warsztatach i serwisach zajmujących się pojazdami użytkowymi. W trakcie zajęć omówiono i zaprezentowano trzy rodzaje sprzęgieł dwutarczowych z uwzględnieniem zasad ich właściwej regulacji oraz samoregulacyjne sprzęgła typu X-Tend produkowane przez koncern ZF.

Eksperci ze specjalistycznego działu ZF Race Engineering przedstawili szczegółowe informacje na temat produktów koncernu projektowanych dla różnych dyscyplin sportów motorowych. Znaczenie tych rozwiązań można było poznać na specjalnych symulatorach sportowej jazdy oraz w trakcie przejażdżki po szydłowieckim torze na prawym fotelu Porsche: 991 GT3 i GT3RS o mocy 408 i 500 KM oraz 997 GTS. Na lewym fotelu, czyli za kierownicą, uczestnicy imprezy mogli wykazać się swymi sportowymi umiejętnościami w specjalnie przygotowanych samochodach wyścigowych volkswagen scirocco r-cup o mocy 290 KM.

Pod koniec każdego dnia, 30 najlepszych zawodników walczyło tu o trzy pierwsze miejsca na podium, nagradzane atrakcyjnymi nagrodami.

Pomiar bicia tarczy sprzęgłowej weryfikujący jej eksploatacyjną przydatność

Interesujące i niekiedy bardzo zabawne okazały się próby zręcznościowe wykonywane przez dwuosobowe załogi w samochodach smart. Ich specylika polegała na tym, że zawodnik z lewego fotela miał do dyspozycji wyłącznie kierownicę, a wszystkie pedały obsługiwał po swojej stronie jego kolega z ekipy. Sukces zależał więc przede wszystkim od właściwej (lub nie) koordynacji wykonywanych czynności.

Innowacja biznesowa

W trakcie prowadzonych szkoleń Peter Rothenhöfer, dyrektor przedstawicielstwa ZF Friedrichshafen AG SA w Polsce, prezentował nową koncepcję sieci warsztatowej o nazwie ZF Services [pro]Tech. Zostanie ona zorganizowana w Polsce na początku przyszłego roku. W trakcie ośmiu dni tegorocznej akcji zebrano już ponad 100 deklaracji niezależnych warsztatów zainteresowanych uczestnictwem w przygotowanym programie. Organizatorzy są przekonani, że liczba tych zgłoszeń będzie systematycznie rosnąć w miarę dalszego propagowania nowych rozwiązań biznesowych i korzyści płynących z partnerskiej współpracy z ZF Services.

Przejażdżka samochodem Porsche o mocy kilkuset koni mechanicznych nawet na prawym fotelu jest fascynująca

Koncepcja ZF Services [pro]Tech adresowana jest oddzielnie do niezależnych warsztatów zajmujących się samochodami osobowymi oraz do serwisujących ciężkie pojazdy użytkowe. Dotyczy technicznego wsparcia w dziedzinie technologii przeniesienia napędu i podwozia, rozwijanych przez marki Sachs, Lemförder i ZF Parts.

W tych smartach jeden zawodnik kierował, drugi hamował i przyspieszał, a cierpiały na tym tylko pachołki wyznaczające trasę

Głównym założeniem tego programu jest utworzenie nowoczesnej platformy komunikacyjnej pomiędzy producentem części ZF Services, ich dystrybutorami oraz warsztatami, które zyskają dzięki temu zupełnie nowe możliwości korzystania ze specjalistycznych porad technicznych, materiałów informacyjnych oraz platformy szkoleniowej.

Pakiet podstawowy ZF Services [pro]Tech obejmuje:

  • wskazówki montażowe odnoszące się do konkretnych pojazdów w internetowym katalogu części WebCat,
  • serwisowanie skrzyń biegów na terenie całych Niemiec,
  • infolinię dotyczącą zastosowań i montażu produktów,
  • opcję zamawiania materiałów reklamowych.

Pakiet ZF Services [pro]Tech plus zawiera informacje o kampaniach serwisowych producentów pojazdów, serie szkoleń technicznych na temat sprzęgła, układu kierowniczego lub skrzyń biegów, jak również stały kontakt z doradcami przez portal internetowy. Programy szkoleniowe ZF Services [pro]Tech są tak konstruowane, aby w jak najlepszy sposób przekazywać uczestnikom wiedzę praktyczną. Jak pokazują wyniki podobnych działań w innych krajach, koncepcja ta jest bardzo dobrze odbierana przez pracowników branży motoryzacyjnej, czego potwierdzeniem jest przeszkolenie w 2015 roku 12 000 mechaników.


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2