strona główna Aktualności Język migowy dla samochodów
2017-03-16, ostatnia aktualizacja 2017-03-16 11:45

Język migowy dla samochodów

Fot. Delphi

Fot. Delphi

System obsługi za pomocą gestów (Delphi Gesture Control) wykorzystuje proste gesty do sterowania funkcjami pojazdu. Jest to rodzaj języka migowego, za pomocą którego kierowca może komunikować się z autem bez rozpraszania uwagi i odrywania wzroku od drogi.

Delphi Gesture Control jest pierwszym systemem, który zapewnia intuicyjny i wygodny sposób obsługi funkcji wewnętrznych samochodu bez stosowania głosu lub dotyku. System odróżnia zamierzone polecenia wydawane gestem ręki od przypadkowych ruchów i stanowi rozszerzenie istniejących elementów sterowania (takich jak tradycyjne pokrętła, panele dotykowe czy układy sterowania głosem).

W systemie wykorzystywana jest kamera termowizyjna 3D umieszczona w okładzinie wewnątrz konsoli nad głową. Rejestruje ona ruchy kierowcy, który posługuje się łatwym do opanowania, uniwersalnym zestawem gestów. Algorytmy uczenia maszynowego odróżniają znaczące gesty od przypadkowych poruszeń.

Delphi Gesture Control zadebiutował w sedanie BMW serii 7 z roku 2016 i będzie wprowadzany w kolejnych pojazdach.Wasi dostawcy

Podobne

Polecane