strona główna Aktualności Zdalnie sterowane ogrzewanie postojowe
2017-11-21, ostatnia aktualizacja 2017-11-21 13:31

Zdalnie sterowane ogrzewanie postojowe

Fot. Webasto

Fot. Webasto

Dobrym uzupełnieniem ogrzewania postojowego samochodu jest system sterowania, dzięki któremu kierowca nie wychodząc z domu jest w stanie zadbać o odpowiednią temperaturę we wnętrzu kabiny.

Oferowany przez firmę Webasto kontroler MultiControl pozwala na zaprogramowanie trzech czasów załączenia ogrzewania w ciągu dnia. Urządzenie obsługuje się za pomocą jednego przycisku, a można je zamontować w samochodzie bez wiercenia i niszczenia tapicerki.

Bardziej zaawansowanym i wygodniejszym sposobem zarządzania ogrzewaniem postojowym jest system zdalnego sterowania działający z odległości nawet 1000 metrów. Służący do tego pilot Telestart T100 HTM jest wyposażony w czytelny wyświetlacz ciekłokrystaliczny. Do obsługi ogrzewania postojowego służą cztery przyciski, dzięki którym włącza i wyłącza się ogrzewanie, zmienia się stopień komfortu, temperaturę, czas pracy oraz tryb działania (ogrzewanie lub wentylacja). Kierowca nie musi oceniać, ile czasu zajmie ogrzanie samochodu: wystarczy podać czas odjazdu, a moment włączenia systemu obliczy komputer.

Innym wariantem sterowania ogrzewaniem postojowym jest aplikacja działająca na telefonie komórkowym z systemem Android lub iOS. Dzięki oprogramowaniu Thermo Call można sterować ogrzewaniem postojowym Webasto z każdego miejsca i w dowolnym momencie. Aplikacja pozwala włączyć i wyłączyć cały system oraz wybrać tryb pracy (ogrzewanie, wentylacja lub automatyczny). Oprogramowanie umożliwia wybranie czasu pracy, skontrolowanie aktualnego statusu systemu, a nawet sprawdzenie pogody. Dzięki usłudze przypomnień kierowca w określone dni będzie otrzymywał SMS-y o aktywowaniu ogrzewania postojowego. 

  • 2017-12-05 13:59

    ogrzewanie

    kacper

    A z czego to jest zasilane? Baterią jakąś czy z akumulatora? W rextonie mam podgrzewane siedzenia, dodatkowa nagrzewnice przy zimnym silniku odmrażacz wycieraczek i podgrzewaną kierownicę więc wydaje mi się że to powinno starczyć i nawet w mróz w samochodzie będzie przyjemnie ciepło.

    skomentuj


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane


ver. 2023#2