strona główna Praktyka warsztatowa Oferta Lotos Oil dla warsztatów
2017-04-13, ostatnia aktualizacja 2017-04-13 06:00

Oferta Lotos Oil dla warsztatów

Gdańska Rafineria Grupy Lotos

Lotos Oil

Gdańska Rafineria Grupy Lotos

Spółka Lotos Oil, jako polska firma z tradycjami, wyróżnia się wśród konkurentów wspierając krajowe warsztaty samochodowe w specjalnie przygotowanym programie "Wsparcie dla profesjonalistów".

W porównaniu z innymi producentami olejów prowadzącymi tego rodzaju działania, Lotos Oil wyróżnia się dopracowanym programem, sprawdzoną polską marką, optymalną relacją jakości produktów w stosunku do ceny i jednym z najlepszych wizerunków na krajowym rynku.

Korzystanie z oferty "Wsparcia profesjonalistów" zapewnia warsztatom, oprócz bezpośrednich korzyści, również znaczącą poprawę ich wizerunku. Zgodnie z badaniem Moto Scan 2015, przeprowadzonym przez Qualifact Market Research & Analyst na podstawie opinii polskich użytkowników samochodów osobowych, oleje Lotos są często wybierane z myślą o długich przebiegach między wymianami, zajmują też czołowe miejsca jako oleje najbardziej zaawansowane technologicznie i oleje do samochodów stosowanych w okresie gwarancyjnym. Przede wszystkim zaś zostały uznane za najlepsze oleje do samochodów starszych niż 3-letnie. Z takim bowiem samochodami w większości wypadków mamy do czynienia w niezależnych warsztatach.

Korzyści wizerunkowe

Lotos Oil to polska marka ciesząca się uznaniem również na zagranicznych rynkach, obecna już w 84 krajach świata. Jej silną pozycję potwierdzają coroczne nagrody i wyróżnienia, takie jak Konsumencki Lider Jakości, Złoty Laur Konsumenta, Złote Godło czy tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki, a także certyfikaty i uznane na całym świecie procesy kontroli jakości.

Trzy grupy środków smarnych Lotos przeznaczonych do samochodów osobowych

Wysoka jakość i niezawodność produktów Lotos zadowalają nawet najbardziej wymagających klientów, jakimi są kierowcy rajdowi. Dzięki współpracy Lotos Oil z Kia Motors Polska produkty testowane są podczas rajdów Kia Lotos Race – w ekstremalnych dla silnika warunkach pracy oraz z szerokim wachlarzem badań. Rajdy i kierowcy wyścigowi to doskonała rekomendacja i wizerunkowy atut w rywalizacji Lotos Oil z konkurencją.

Oferta środków smarnych

Oferta olejów silnikowych Lotos Oil do samochodów osobowych to trzy grupy produktowe:

  • linia dziesięciu syntetycznych olejów silnikowych Lotos Quazar przeznaczonych do pojazdów w okresie gwarancyjnym;
  • linia dziesięciu olejów Lotos Thermal Control różnego typu do samochodów w okresie pogwarancyjnym;
  • cztery mineralne oleje Lotos City do samochodów najstarszych.

Oleje Lotos Oil są rekomendowane do stosowania przez marki samochodowe Kia i Isuzu oraz stanowią pełnowartościowe zamienniki produktów polecanych przez innych czołowych producentów samochodów.

Zasady doboru

Wobec współistnienia w ofercie Lotos Oil 24 wyżej wymienionych wariantów produktów, istotny jest problem doboru właściwego oleju do konkretnego samochodu, a w dalszej kolejności również optymalizacji zakupów przez klientów biznesowych.

Zalety olejów Lotos według opinii użytkowników

Źródło: Qualifact Market Research & Analysis; Raport MOTO SCAN 2015

Zasady doboru właściwego oleju do samochodu są stosunkowo proste. Warunkiem koniecznym i wystarczającym jest tu zgodność klasy jakościowej na etykiecie z klasą jakości rekomendowaną w instrukcji obsługi pojazdu. Piotr Niemiec, koordynator rozwoju portfolio produktowego w Lotos Oil, ilustruje tę zasadę następującymi przykładami: użytkownik samochodu ford fiesta z silnikiem 1.5 duratorq TDCi z 2012 roku powinien szukać w ofercie Lotos Oil oleju o jakości Ford WSS-M2C-913D (Lotos Synthetic A5/B5 SAE 5W-30), natomiast wymaganiom samochodów KIA odpowiadają trzy przeznaczone do nich produkty, czyli Lotos Quazar K SAE 5W-30, Lotos Quazar K SAE 5W-40 i Lotos Quazar K/FE SAE 5W-30.

Z kolei wybór produktów z oferty Lotos Oil przez warsztat nieautoryzowany, który dokonuje wymian w okresie pogwarancyjnym w samochodach różnych marek, dotyczy najczęściej pojazdów: Volkswagen, Škoda, Opel, Ford, Toyota, Renault, Kia i Fiat.

Lotos Oil testuje swe produkty smarne także w zawodach sportowych

Od blisko dziesięciu lat samochody koncernu VW wymagają stosowania oleju o jakości VW 504.00/507.00, pojazdy koncernu GM – olejów o jakości Dexos 2 (która zastąpiła klasyfikacje GM LL-025A/B), a starsze modele marki Ford – olejów o jakości WSS-M2C-913C/D, samochody Renault – olejów o jakości RN 0700/0710 (z wyjątkiem modeli Renault z filtrami cząstek stałych wymagających olejów o jakości RN 0720). Toyota, Kia i Fiat dopuszczają stosowanie do serwisowania olejów o jakości opisanej za pomocą klas API i ACEA.

Oleje Lotos Quazar C4 SAE 5W-30 mogą być dostępne w warsztacie nieautoryzowanym w mniejszych opakowaniach

Z oferty olejów do samochodów osobowych warto zatem zaopatrzyć się w większe ilości oleju Lotos Synthetic 504/507 SAE 5W-30 do stosowania w samochodach koncernu VW wyprodukowanych po roku 2006 oraz oleju Lotos Synthetic C2+C3 SAE 5W-30 do stosowania pogwarancyjnego w nowszych (produkcja po roku 2006) samochodach marek: Opel, Toyota, Fiat, Kia i wielu innych.

Warunkiem właściwego doboru oleju do konkretnego samochodu jest zgodność klasy jakościowej na etykiecie z jakością rekomendowaną w instrukcji pojazdu

Do samochodów wyprodukowanych w latach 2000–2006, również tych z silnikami benzynowymi, rekomenduje się stosowanie oleju Lotos Synthetic Turbodiesel SAE 5W-40, natomiast do samochodów wyprodukowanych przed rokiem 2000 właściwym olejem będzie olej Lotos Semisynthetic SAE 10W-40. Oleje odpowiednie do Forda (Lotos Synthetic A5/B5 SAE 5W-30) i Renault z silnikami wyposażonymi w filtry cząstek stałych (Lotos Quazar C4 SAE 5W-30) mogą być dostępne w warsztacie nieautoryzowanym w mniejszych opakowaniach, co Piotr Niemiec uzasadnia mniejszym udziałem rynkowym pojazdów wymagających olejów tej jakości. Zdaniem eksperta, ze względu na szeroką ofertę olejów silnikowych na rynku i dużą ilość specyfikacji jakościowych mogących generować problemy z zakupem przez użytkownika właściwego oleju na dolewkę. Warto też oferować klientom, przy okazji wizyty, oleje w opakowaniach 1-litrowych, a warsztat traktować jako najbezpieczniejsze miejsce nie tylko na wymianę oleju, ale również na zakup oleju na dolewki.

Jak zacząć współpracę?

Oferta Lotos Oil "Wsparcie dla profesjonalistów" skierowana jest do nieautoryzowanych warsztatów samochodowych. Zarówno w materiałach reklamowych jak i na stronie www.lotosoil.pl umieszczone zostały możliwe formy kontaktu w celu skorzystania z tej propozycji. Podpisując umowę z autoryzowanym dystrybutorem Lotos Oil, warsztat otrzymuje dostęp do najlepszych technologicznie produktów oraz wiedzy specjalistów. Indywidualne podejście poprzez autoryzowanych dystrybutorów znajdujących się w najbliższej okolicy ma na celu zapewnienie jak najlepszych warunków współpracy, prowadzenia optymalnej polityki rabatowej i wypracowania dogodnych warunków dostaw.

Na podstawie materiałów Lotos Oil

Tagi

Oleje  LOTOS Oil Wasi dostawcy

Podobne

Polecane