strona główna Recenzje Technika jazdy quadem - ilustrowany poradnik
2010-07-28, ostatnia aktualizacja 2010-07-28 15:46

Technika jazdy quadem - ilustrowany poradnik

Technika jazdy quadem. Ilustrowany poradnik

Fot. WKŁ

Technika jazdy quadem. Ilustrowany poradnik

Czy warto nauczyć się dobrze jeździć quadem? Z pewnością tak, bo zawsze lepiej coś robić dobrze niż byle jak. Czy warto w ogóle jeździć quadem? Chyba tak, bo robi to obecnie coraz więcej osób.

Jeśli więc trudno dopatrzeć się jakichś innych cech, którymi quady górują nad samochodami i motocyklami, wystarczyć musi ta jedna, wręcz bezdyskusyjna: quady są trendy, czyli w pewnych środowiskach bardzo modne! Autor tej książki – René Degelman zajmuje się nimi już od wielu lat i twierdzi, że opanowanie techniki prowadzenia tych pojazdów może nawet (w dalszej perspektywie) dawać pewną satysfakcję.

Quadem można bowiem robić wiele rzeczy, jeśli nie bezdyskusyjnie pożytecznych, to z całą pewnością bardzo efektownych, na przykład: przyspieszać, hamować, skręcać i wyprzedzać (w domyśle chyba inne jeszcze powolniejsze ruady), a także uprawiać drifting (z przyhamowaniem albo z przyspieszaniem), jeździć na stojąco, zawracać na pochyłości, unosić koła przednie, dokonywać wyskoków itd.

Oczywiście nie wystarczy poczytać w książce, jak to się robi, by przejść niezwłocznie do udanej praktyki. Więcej pożytku daje powrót do tej lektury po doznanych niepowodzeniach, ponieważ pomaga łatwiej zrozumieć popełnione błędy. Korzyść największa z tego poradnika to niewątpliwie opanowanie specyficznego języka, którym o quadach można dyskutować w gronie osób o podobnych zainteresowaniach i opowiadać o swych przygodach mrożących krew w żyłach słuchaczy.

W książce mistrza Degelmana są też ważne informacje podpowiadające, jak kierowca takiego pojazdu powinien go pielęgnować, jak się ubierać do jazdy po szosie, a jak stosownie nosić się w terenie. Można znaleźć także rozdziały o zasadach prawidłowego postępowania w razie (odpukać) wypadku oraz o użytkowym wykorzystaniu quadów w rolnictwie, leśnictwie, budownictwie i utrzymaniu dróg. W tym drugim rozdziale autor nadmiernie nie wnika w szczegóły, poprzestając na stwierdzeniu, iż zalety omawianych pojazdów są w tych zastosowaniach wręcz nieograniczone. To musi znacznie poprawiać samopoczucie ich posiadaczom, gdyż uświadamia im, że mogliby w potrzebie robić różne pożyteczne rzeczy, ale na szczęście nie muszą.

Książka została przetłumaczona z języka niemieckiego, lecz wydawca uzupełnił ją dodatkiem uwzględniającym specyfiką polskich quadowych realiów. Zawiera on przypomnienie dotyczących tego hobby przepisów prawnych, honorowy kodeks quadowca, informacje o rozgrywanych zawodach sportowych i adresy najważniejszych polskich stron internetowych poświęconych quadom.

Technika jazdy quadem

Tagi

Poradnik  Quady  Quad  Technika 


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2