strona główna Nowości rynkowe Opony BluEarth Winter V905
2017-10-05, ostatnia aktualizacja 2017-10-05 12:19

Opony BluEarth Winter V905

Fot. Yokohama

Fot. Yokohama

Na nadchodzący sezon zimowy firma Yokohama proponuje nową oponę klasy premium.

Model BluEarth Winter V905 jest przeznaczony do średnich i dużych aut osobowych (w tym SUV-ów). Ogumienie zapewnia bezpieczną jazdę na ośnieżonej i mokrej nawierzchni, a udoskonalona mieszanka gumy gwarantuje wysoką sterowalność i hamowanie przy dużych prędkościach.

BluEarth Winter V905 jest udoskonaloną wersją modelu W.drive V 905. Jest także pierwszą oponą zimową Yokohamy, w której zastosowano ekologiczną technologię BluEarth, opracowaną z uwzględnieniem potrzeb środowiskowo-społecznych.

W mieszance gumy wykorzystano olejek pomarańczowy i mikrokrzemionkę, zwiększające elastyczność i powierzchnię styku ogumienia z nawierzchnią. Opona zapewnia bezpieczeństwo dzięki skróconej drodze hamowania. Dodatkowo ulepszona mieszanka gumy pod bieżnikiem zwiększa sztywność opony i ogranicza straty energii, co przekłada się na mniejsze zużycie paliwa w trakcie zimowych podróży. Dla większości rozmiarów nowego modelu parametr oporów toczenia został podniesiony do poziomu C.

Opona BluEarth Winter V905 gwarantuje stabilne prowadzenie podczas jazdy po ośnieżonej drodze dzięki ulepszonej konstrukcji i zmaksymalizowanemu efektowi krawędziowania. Agresywna rzeźba bieżnika wgryza się w nawierzchnię. Duża liczba głębokich i szerokich rowków skośnych i rozmieszczone pod różnym kątem rowki poprzeczne zapewniają bardzo dobrą trakcję na śniegu podczas manewrów takich jak skręcanie czy wychodzenie z poślizgu. Efektem zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych jest także bardzo dobry drenaż. Gęsta sieć lameli skutecznie odprowadza wodę i pośniegowe błoto spod kół. 

Ogumienie oferowane jest w rozmiarach od 15 do 22 cali i profilach od 80 do 30. Cena wynosi od 185 zł (dla rozmiaru 195/65R15) i od 272 zł dla rozmiaru 205/55R16.

  • 2017-12-09 20:46

    BluEarth Winter V905

    Karol Lipiec

    Opony te doradził mi wulkanizator, podobno mają olejek pomarańczowy w składzie gumy - poprawia to wytrzymałość, przyczepność. Tak czy siak jestem z nich zadowolony, dobrze trzymają się drogi, zrobiłem już ponad 5 tys km.

    skomentuj


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2