strona główna Nowości rynkowe Opona BluEarth-Es ES32
2018-02-27, ostatnia aktualizacja 2018-02-27 06:00

Opona BluEarth-Es ES32

Fot. Yokohama

Fot. Yokohama

Firma Yokohama wprowadzi do sprzedaży nową oponę letnią. Model BluEarth-Es ES32, przeznaczony do nowoczesnych aut kompaktowych, wyróżnia niski poziom hałasu i zrównoważone osiągi: mniejsze zużycie paliwa, znakomita przyczepność na mokrej drodze i ponadprzeciętna trwałość.

Nowa opona jest udoskonaloną wersją osobowej BluEarth AE-01: przewyższa ją pod względem przyczepności na mokrej nawierzchni. Ulepszona mieszanka gumy z dodatkiem olejku pomarańczowego i krzemionki zapewnia komfortowe, precyzyjne prowadzenie i bezpieczne hamowanie na mokrej drodze.

Bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów podczas jazdy w czasie letnich opadów zwiększa specjalnie zaprojektowana rzeźba bieżnika. Kombinacja głębokich nacięć i lameli oraz środkowy rowek w kształcie błyskawicy umożliwiają skuteczne odprowadzenie wody spod kół i chronią przed akwaplanacją. Konstrukcja bieżnika o zróżnicowanym wzorze z szerokimi, prostymi rowkami oraz mocnymi blokami na barku zwiększa sterowność w warunkach szybkiej jazdy i na zakrętach, a także gwarantuje równomierne zużycie.

Model BluEarth-Es ES32 jest trwały i cichy. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych środków przeciwutleniających guma dłużej zachowuje elastyczność. Skutecznie opóźnia to proces starzenia opony i chroni przed jej wykruszaniem i rozwarstwianiem. Bieżnik zoptymalizowano i dostosowano do szerokości koła. Dla opon o przekroju 225 mm i większych wzór został poszerzony o dodatkowy rowek środkowy; dostosowuje to oponę do wymagań większych pojazdów. Na wydajność i długi przebieg wpływa też równomierny rozkład ciśnienia przy kontakcie z nawierzchnią oraz bardzo mocny, sztywny i wytrzymały profil.

Opona dostępna będzie w rozmiarach od 13 do 18 cali.

Tagi

Opony  Ogumienie  Yokohama 


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane