strona główna Nowości rynkowe Opony BluEarth-4S AW21
2018-08-29, ostatnia aktualizacja 2018-08-29 14:41

Opony BluEarth-4S AW21

Fot. Yokohama

Fot. Yokohama

Firma Yokohama wprowadza na polski rynek swoją pierwszą osobową oponę całoroczną – BluEarth-4S AW21.

Model BluEarth-4S AW21 opracowano z myślą o użytkownikach małych i kompaktowych aut, średniej wielkości sedanów oraz nowoczesnych pojazdów typu SUV. Dzięki swojej konstrukcji i udoskonalonym materiałom opona zapewnia bardzo dobrą wydajność paliwową (klasa os C do E, w zależności od rozmiaru) i ponadprzeciętną przyczepność na mokrej nawierzchni (klasa B w przypadku większości rozmiarów).

Zastosowana w oponie BluEarth-4S AW21 nowa mieszanka gumy, wykorzystująca polimery o zamkniętych połączeniach krzemionki, oraz solidna budowa bieżnika gwarantują dużą powierzchnię styku z podłożem, co daje pewność prowadzenia niezależnie od pory roku. Charakterystyczny dla nowego modelu szeroki i płaski bieżnik z mocnymi blokami na barku zapewnia długi przebieg, doskonałe osiągi na suchej nawierzchni i komfort jazdy z dużą prędkością.

Za bezpieczeństwo w deszczowych i zimowych warunkach odpowiada specjalna kombinacja lameli. Układ rowków w kształcie litery V i szereg wąskich nacięć umożliwiają skuteczne odprowadzenie śniegu i wody spod kół, co wpływa na przyczepność opony na oblodzonej i zaśnieżonej drodze.

Model BluEarth-4S AW21 ma oznaczenie 3PMSF, czyli spełnia europejskie normy w zakresie ogumienia zimowego.

Parametry opon BluEarth-4S AW21 potwierdza certyfikat nadany przez niemiecki TÜV SÜD, który przeprowadza niezależne audyty jakości i bezpieczeństwa. Ogumienie poddano serii testów sprawdzających m.in. zużycie paliwa, przyspieszanie, hamowanie, przyczepność na zakrętach na suchej i mokrej drodze, a także w warunkach zimowych. Model BluEarth-4S AW21 spełnił wymagania TÜV SÜD i uzyskał certyfikat we wszystkich kategoriach, w tym przyczepności na śniegu i odporności na akwaplanację.

Opona dostępna jest w rozmiarach od 14 do 18 cali.

Tagi

Opony  Ogumienie  Yokohama 

 • 2018-09-21 21:30

  Nareszcie

  Jan C

  Do tej pory brakowało takiej opony na rynku. A sądząc po jakości ostatnich opon Yokohamy, to może trochę namieszać.

  skomentuj

 • 2018-09-23 15:15

  Czekałem na nią

  Michał Lis

  Dokładnie tak! Sam się zastanawiałem nad zakupem opon całorocznych do swojej Hondy. Nie było nic ciekawego, teraz rozważam jej zakup. Bieżnik prezentuje się bardzo ciekawie....

  skomentuj

 • 2018-10-02 17:59

  4S AW21

  Łukasz

  Myślę, że to będzie udany strzał na rynek. Co raz więcej kierowców przekonuje się do opon całorocznych. Akurat Yokohama zawsze robiła świetne ogumienie, więc pewnie w tym przypadku też jest to świetna opona.

  skomentuj


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2