2019-01-03, ostatnia aktualizacja 2019-01-03 06:00

Fabryka UFI w Opolu

Uroczystość otwarcia fabryki poprzedziła konferencja poświęcona historii i strategii firmy

Archiwum

Uroczystość otwarcia fabryki poprzedziła konferencja poświęcona historii i strategii firmy

Firma UFI Filters otworzyła 14 grudnia 2018 r. w Opolu swój pierwszy europejski zakład produkcji systemów zarządzania termicznego. W ten sposób podwoiła dotychczasowe zdolności produkcyjne w zakresie wymienników ciepła.

Całkowita wartość inwestycji wynosi 42 mln zł (10 mln euro). 250 nowych miejsc pracy zostanie w nim stworzonych w ciągu 5 lat. Realizowana tu strategia usług OEM oparta jest na lokalnej produkcji dla lokalnych odbiorców, co odpowiada przyszłym potrzebom kooperacyjnym.

W ramach tej strategii, polegającej na wytwarzaniu oryginalnych części wyposażenia (OE) w sąsiedztwie producentów samochodów, nowa fabryka poszerza działalność firmy w dziedzinie zarządzania termicznego na terenie całej Europy. Zakład, zajmujący początkowo 6 tys. m2 powierzchni i zapewniający wydajność produkcji na poziomie miliona części rocznie, do 2023 roku zostanie rozbudowany do 12 tys. m2 i potroi moce produkcyjne.

Automatyczna linia produkcji wymienników cieplnych

Zaawansowane procesy technologiczne umożliwią produkcję chłodnic oleju silnikowego, oleju przekładniowego i innych rodzajów chłodnic, a także szerszej gamy produktów, w tym wymienników ciepła do pojazdów hybrydowych i elektrycznych.

Zakład jest pierwszą fabryką UFI zajmującą się produkcją wymienników ciepła zlokalizowaną poza Chinami. Jej dogodna lokalizacja w pobliżu fabryki filtrów UFI w Ostrawie (Czechy) pozwoli na szybką wymianę usług w czasie krótszym niż dwie godziny.

Prezydent Opola – Arkadiusz Wiśniewski oraz prezes Ufi Filters – Giorgio Girondi wspólnie przecięli wstęgę

Uczestniczący w uroczystym otwarciu Giorgio Girondi, UFI Filters Group Chairman, powiedział z tej okazji: W ostatnich latach wymienniki ciepła do silników, skrzyń biegów i inne chłodnice były dla firmy UFI ważnym obszarem rozwoju produkcji oryginalnego wyposażenia oraz znaczącym uzupełnieniem naszej działalności w dziedzinie technologii filtracji.

Otwarcie fabryki zakończono odsłonięciem tablicy pamiątkowej

Teraz firma będzie mogła jeszcze skuteczniej obsługiwać swych klientów, czyli wszystkich głównych producentów samochodów w Europie. Zaawansowane technologicznie, oryginalne wymienniki ciepła, które UFI będzie produkować w Opolu, są przeznaczone na szereg rynków, w tym dla samochodów osobowych i ciężarowych, ciągników i sprzętu budowlanego (drogowego i terenowego), jak i dla pojazdów hybrydowych, w pełni elektrycznych oraz wyposażonych w ogniwa paliwowe. Stanowi to przygotowanie do przyszłych napędów i e-mobilności. Dzięki najnowocześniejszym procesom produkcyjnym w nowej fabryce wszystkie systemy zarządzania termicznego firmy UFI będą służyły jako najwyższej jakości wymienniki ciepła do silników, skrzyń biegów, chłodnic paliwa i układów kierowniczych. Ostatnio do oferty firmy UFI dodano również schładzacze i chłodnice baterii akumulatorów. Ponadto, aby wzmocnić specjalizację UFI w dziedzinie innowacyjnych, lutowanych próżniowo, chłodzonych wodą aluminiowych wymienników ciepła nowy zakład wyposażono w najnowsze technologie lutowania i testowania próżniowego, które zapewniają optymalną czystość, wytrzymałość i niezawodność produktów.

Pracownicy Ufi Filters wznoszą toast za pomyślność nowego zakładu

Od momentu rozpoczęcia w 2012 roku działalności w sektorze wymienników ciepła, firma UFI stała się liderem rozwoju i produkcji systemów zarządzania termicznego. Dzięki zespołowi techniczno-rozwojowemu działającemu we Włoszech firma wiedzie prym w dziedzinie technologii zarządzania termicznego i integracji systemów, łącząc wymienniki ciepła z dodatkowymi funkcjami, takimi jak zawory termostatyczne, zwrotne i redukcyjne, filtry wstępne chłodziwa, czujniki i zintegrowane płyty adapterów.

Jako ekspert w dziedzinie innowacji i integracji systemów, firma UFI nieustannie wprowadza na rynek nowe systemy zarządzania termicznego, które mogą zarówno chłodzić, jak i ogrzewać dowolne płyny samochodowe – wyjaśnia Giorgio Girondi. – Łącząc tę fachową wiedzę z dodatkowymi mocami produkcyjnymi dostępnymi obecnie w Opolu, firma może przewidywać zarówno zmieniające się wymagania związane z wymiennikami ciepła dla przyszłych układów napędowych, jak i zaspokajać rosnące zapotrzebowanie w Europie.

Uroczystość uświetnił występ kwartetu smyczkowego

W kolejnych latach rozpocznie się też w Opolu produkcja filtrów, a opolski zakład będzie również pełnić funkcję magazynu dla rynku części zamiennych i wkrótce, zgodnie z europejskimi planami, stanie się centralnym ośrodkiem firmy, umacniając pozycję Grupy jako kluczowego dostawcy europejskiego rynku. UFI działa już w: USA, Korei Południowej, Indiach, Czechach i Brazylii. Ma w tych krajach łącznie: 16 fabryk, 3 centra innowacji, 54 biura handlowe i 6 hubów logistycznych.Wasi dostawcy

Podobne

Polecane