strona główna Aktualności UFI na targach Autopromotec
2019-05-28, ostatnia aktualizacja 2019-05-28 15:58

UFI na targach Autopromotec

Fot. UFI

Fot. UFI

UFI Filters prezentuje na targach Autopromotec 2019 nowy materiał filtrujący o nazwie Argentium. Znajdzie on zastosowanie w filtrach kabinowych.

Argentium tworzą syntetyczne włókna polimerowe zawierające kombinację składników o zwiększonym działaniu antybakteryjnym. Nowy materiał składa się z włókniny z cząstkami srebra (argentium oznacza połączenie srebra z germanem), która neutralizuje drobnoustroje, grzyby i pleśń, zmniejszając zanieczyszczenie powietrza o 99%.

Testy przeprowadzone w UFI Innovation Center (Centrum badań i rozwoju UFI Filters) pokazały, że nowy materiał przez cały okres eksploatacji zachowuje jednakowe właściwości antybakteryjne. Dzięki odpowiedniej strukturze włókien Argentium zdolność usuwania gromadzących się drobnoustrojów jest znacznie wydłużona. W konkurencyjnych materiałach właściwości te zmniejszają się wraz z kolejnymi cyklami użytkowania.

Nowe medium poprawia jakość powietrza dzięki kombinacji z węglem aktywnym. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez niezależne niemieckie laboratorium, certyfikowane wg normy ISO 11155-1, to połączenie gwarantuje skuteczność filtracji przekraczającą 98,5% dla cząstek o średnicy 2,5 mikrona (m.in. pyłków i kurzu), a równocześnie eliminuje szkodliwe gazy, jak tlenki azotu (Nox) oraz nieprzyjemne zapachy.

W najbliższych miesiącach Argentium zostanie zastosowane w filtrach do kabin samochodowych (zarówno do filtrów przeciwpyłkowych, jak i zawierających węgiel aktywny).

Na targach Autopromotec UFI prezentuje też nowe katalogi „Light Vehicles 2019/2020”, opisujące produkty marek UFI i Sofima.

W obecnej wersji pojawiła się sekcja zawierająca wymiary filtrów. Katalogi przedstawiają pełną ofertę produktów na rynek wtórny: filtry powietrza, paliwa, oleju i kabinowe, a także wprowadzone niedawno wymienniki ciepła.

Aktualne wydania opisują niemal 200 nowych numerów referencyjnych (z których 66 to filtry kabinowe, 23 filtry oleju, 33 filtry paliwa, 71 filtry powietrza i 4 chłodnice). Wśród nowości znajduje się 29 modeli na pierwszy montaż. UFI Filters jest dostawcą oryginalnego wyposażenia do aut Nissan Juke, XTrail i Koleos, Hyundai Tucson i i30, Kia Ceed, Opel Insignia i Mokka, Alfa Romeo Giulia i Stelvio, Fiat Tipo, Iveco Daily i Jeep Renegade.

Ogółem katalogi zawierają opis 1877 numerów referencyjnych do ponad 31 tys. pojazdów. Oferta marek UFI i Sofima zaspokaja zapotrzebowanie 95% samochodów osobowych poruszających się po europejskich drogach.Wasi dostawcy

Podobne

Polecane