strona główna Aktualności Young Car Mechanic 2019
2019-06-03, ostatnia aktualizacja 2019-06-03 14:56

Young Car Mechanic 2019

21 zawodników reprezentujących 7 państw spotkało się 25 i 26 maja w centrum szkoleniowym Inter Cars.

Uczniowie szkół samochodowych walczyli tam w finale konkursu Young Car Mechanic 2019 o nagrody warte 100 000 złotych.

W tegorocznej edycji YCM wzięło udział blisko 150 szkół i ponad 3000 uczniów. Znaleźli się wśród nich reprezentanci z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy, Węgier i Bułgarii.

W trakcie finału, zawodnicy musieli zmierzyć się z zadaniami, które przygotowali trenerzy Inter Cars oraz partnerzy wydarzenia. Przeprowadzono konkurencje dotyczące diagnostyki auta, wymiany klocków i tarcz hamulcowych, serwisu przekładni mechanicznych i wiele innych.

Najlepszym młodym mechanikiem 2019 roku został Eren Osman reprezentujący Bułgarię, który w finałowej rywalizacji uzyskał 208 punktów. Drugie miejsce zajął Lukas Karlis Siksnis z Litwy z dorobkiem 203,5 punktów. Trzecie miejsce przypadło Bartłomiejowi Januszewskiemu, zwycięzcy zeszłorocznej edycji Young Car Mechanic, który zdobył 195,5 punktów.

Po zakończeniu rywalizacji zawodnicy i ich opiekunowie wraz z zaproszonymi gośćmi udali się na uroczysty obiad, który połączony został z finałową galą. Dodatkową nagrodą dla wszystkich finalistów było zaproszenie na wycieczkę do Stuttgartu. Uczniowie odwiedzą tam siedzibę Elringa, a także udadzą się do fabryki Mercedesa i muzeum Porsche.