strona główna Nowości rynkowe Firma AISIN wprowadza na rynek nowy płyn hamulcowy
2023-07-19, ostatnia aktualizacja 2023-07-19 14:41

Firma AISIN wprowadza na rynek nowy płyn hamulcowy

AISIN

Firma AISIN nieustannie wzbogaca swoją ofertę produktów hamulcowych pod marką ADVICS. Obecnie wprowadza na rynek nowy płyn hamulcowy klasy premium DOT 5.1, spełniający wymogi szerokiej grupy pojazdów. 

Nowy płyn hamulcowy jest przeznaczony dla pojazdów wyposażonych we wszystkie rodzaje silników, w tym hybrydowych (HEV) i elektrycznych (EV), których rosnąca liczba sprawia, że stanowią coraz bardziej istotny segment rynku. Chociaż pod względem hamowania nie mają one żadnej szczególnej specyfiki w porównaniu z silnikami spalinowymi, w pojazdach elektrycznych i hybrydowych cała moc przyspieszenia jest dostępna nawet przy niskich obrotach. Dlatego konieczne jest, aby od samego początku zapewnić optymalną siłę hamowania i stosować płyny hamulcowe klasy premium. 

Produkt został wprowadzony na rynek w czerwcu i jest już dostępny w magazynie w wersji DOT 5.1. Sprzedawany jest w puszkach o pojemności 500 ml i jest odpowiedni dla pojazdów najnowszej generacji. Umożliwia to producentowi pokrycie dużej części floty pojazdów, dzięki kompatybilności ze starszymi modelami wymagającymi wersji DOT 3 lub DOT 4. Pod względem technicznym nowy płyn hamulcowy zapewnia dobre osiągi dzięki wyższej temperaturze wrzenia oraz wrzenia na mokro. Jego niska lepkość w połączeniu z niską przewodnością i lepszą odpornością na korozję jest również korzystna dla całego układu hamulcowego pojazdu. 

Firma AISIN zaprezentuje swój nowy produkt  podczas targów Equip Auto Lyon (Francja) w dniach 28-30 września.


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane


ver. 2023#2