strona główna Nowości rynkowe Lampy robocze do trudnych warunków
2024-04-19, ostatnia aktualizacja 2024-04-19 07:57

Lampy robocze do trudnych warunków

Fot. Osram

Technologia LED już od dawna cieszy się popularnością w całej branży motoryzacyjnej. Nie inaczej jest z lampami roboczymi LEDriving, które zaprojektowane zostały do szczególnie wymagających warunków pracy, na przykład w pojazdach pomocy drogowej.

Cała oferta opraw Osram LEDriving, przeznaczonych do wszelkiego rodzaju pojazdów, maszyn i urządzeń, podzielona została na cztery różne rodziny. Każda z nich odpowiada na inne potrzeby użytkowników.

Najnowsza i zarazem najbardziej zaawansowana seria LEDriving PX – to modele do szczególnie wymagających zastosowań. Wszystkie lampy tej rodziny mają identyczną, wytrzymałą obudowę. Pozwala to zastosować kilka lamp na pojeździe dla uzyskanie oświetlenia 360o przy jednoczesnym zachowaniu estetyki i spójności w wyglądzie dodatkowego oświetlenia. Oferta składa się z 16 modeli o różnych parametrach. Każda lampa charakteryzuje się specyficznymi parametrami, które są kombinacją jednego z czterech poziomów strumienia świetlnego (jasności): 1500, 2500, 3500 i 4500 lm z wybranym kątem rozsyłu światła. Do wyboru są cztery typy wiązki światła:

  • flood – do oświetlenia dużego obszaru blisko pojazdu;
  • spot – wysoce skoncentrowana wiązka światła do oświetlenia obszaru oddalonego od pojazdu;
  • wide – wiązka światła o szerokim kącie, oświetlająca bliski obszar;
  • ultrawide – zapewniająca intensywne oświetlenie maksymalnie dużego obszaru bardzo blisko pojazdu.

Rodzina lamp LEDriving VX to kilkanaście dostępnych w przystępnej cenie opraw, służących do doświetlenia obszaru pracy lub podczas jazdy w terenie. Do wyboru są modele z obudową kwadratową, okrągłą lub prostokątną, pozwalające – zależnie od potrzeb – dopasować zasięg produktu czy kąt rozsyłu światła. Niewątpliwą zaletą jest barwa emitowanego światła (6000 K), zapewniająca warunki zbliżone do światła dziennego.

Gama LEDriving FX to produkty pełniące rolę dodatkowych świateł cofania. Dzięki dalekiemu zasięgowi światła poprawiają widoczność nawet do 36 m, zarówno off-road, jak i na drogach publicznych.

LEDriving MX to z kolei oferta wielofunkcyjnych opraw do jazdy off-road. Kompaktowa i bardzo wytrzymała konstrukcja czynią je niezwykle trwałymi i niezawodnymi światłami podczas jazdy w każdych warunkach. Modele tej serii mogą świecić na dwa sposoby. Jeden z nich to klasyczne światło robocze, a drugi to robocze światło akcentujące w kształcie litery X. Zależnie od modelu lampy, można uzyskać natężenie na poziomie 1 lx w odległości od 55 do nawet 110 metrów od pojazdu.

Lampy robocze LEDriving stanowią doskonałe rozwiązanie do trudnych warunków pracy. Są pyło- i wodoszczelne, mają niezwykle wytrzymałe soczewki z poliwęglanu i zintegrowany sterownik, a konstrukcja gwarantuje efektywne odprowadzanie ciepła, dzięki czemu ich trwałość wynosi do 5000 h. Producent udziela na nie aż 5-letniej gwarancji. W ofercie Osram są także wytrzymałe zestawy montażowe Mounting Kit PX, które mocuje się do pojazdu czy maszyny za pomocą jednej lub dwóch śrub. W tym drugim przypadku uchwyty wytrzymują nawet bardzo duże obciążenia, np. wibracje i wstrząsy.

W przypadku lamp Osram podawana wartość w lumenach zawsze jest rzeczywistą, zmierzoną wartością strumienia świetlnego w czasie ciągłej, stabilnej pracy diod (tzw. gorące lumeny). Nie jest wyznaczana w momencie uruchamiania, kiedy chwilowo ma wyższą wartość, nie stanowi wyliczenia teoretycznego ani sumy wartości strumieni świetlnych poszczególnych diod. Dzięki temu klient ma pewność, że światło uzyskane z opraw dokładnie odzwierciedli parametry wymienione na opakowaniu.Magdalena Bogusz
Marketing & Communication Director EE & MEA, ams OSRAM Group

Tagi

Żarówki  Osram  Lampy  retrofit Wasi dostawcy
Podobne

Polecane


ver. 2023#2