strona główna Aktualności Nowości marki Lemförder
2019-08-05, ostatnia aktualizacja 2019-08-05 13:08

Nowości marki Lemförder

Fot. ZF

Fot. ZF

Firma ZF Aftermarket rozszerza ofertę produktów marki Lemförder do pojazdów elektrycznych i hybrydowych o elementy gumowo-metalowe.

ZF Aftermarket dostarcza pod marką Lemförder podzespoły takie jak łożyska oporowe amortyzatorów, wsporniki zawieszenia i poduszki silnika (do modelu BMW i8) oraz sworznie i wsporniki zawieszenia, a także zestaw naprawczy łożyska oporowego amortyzatora (z odpowiednim łożyskiem tocznym) do auta VW e-Golf. W portfolio znalazły się również sworznie, zestaw naprawczy oraz mocowania skrzyni biegów do modelu Audi A3 e-tron. W przyszłości pod marką Lemförder pojawią się mocowania belki tylnej osi samochodu elektrycznego Renault ZOE.

Wymiana opisywanych elementów wymaga odpowiednich narzędzi, jednak niektóre zasady są uniwersalne:

1. Należy ściśle przestrzegać pozycji montażowej. W niektórych przypadkach znaki pozycjonowania znajdują się na częściach lub w miejscu instalacji nowego łożyska oporowego. W innym przypadku pozycja powinna zostać oznaczona przed usunięciem uszkodzonego łożyska.

2. Nigdy nie należy używać oleju jako pomocy montażowej. Jeśli olej wejdzie w kontakt z gumą, doprowadzi do jej uszkodzenie. Zamiast tego ZF Aftermarket zaleca stosowanie wody mydlanej.

3. W przypadku elementów zawieszenia i mocowania amortyzatora należy dokręcić śruby mocujące ze wskazanym momentem gdy pojazd ponownie znajdzie się na kołach. Zapobiega to zniekształceniom mocowań, co może prowadzić do przedwczesnego zużycia nowych części.Wasi dostawcy

Podobne

Polecane