strona główna Aktualności Webasto: systemy grzewcze i dachowe
2019-09-18, ostatnia aktualizacja 2019-09-18 10:32

Webasto: systemy grzewcze i dachowe

Fot. Webasto

Fot. Webasto

Na targach IAA we Frankfurcie firma Webasto pokazała nowe produkty zapewniające komfort jazdy. W czasie wydarzenia odbyła się premiera systemu ogrzewania postojowego sterowanego głosem za pośrednictwem asystenta Alexa.

Konieczne do tego jest zastosowanie aplikacji Webasto ThermoConnect jako jednostki kontrolnej. Odpowiednie narzędzie sterujące jest zintegrowane z samochodem. Takie wyposażenie sprawia, że po wydaniu polecenia głosowego Alexa włączy system ogrzewania, który zapewni komfort w kabinie i oczyści szyby ze szronu. 

Webasto dostarcza produkty grzewcze przygotowane na nadejście przyszłych pojazdów, niezależnie od rodzaju napędu. Firma oferuje wysokonapięciowe nagrzewnice HVH (High Voltage Heaters) do pojazdów hybrydowych i elektrycznych oraz akumulatory trakcyjne. Przedsiębiorstwo udoskonala także sprawdzone, tradycyjne układy ogrzewania postojowego i pomocniczego, aby były one gotowe do użytkowania z wykorzystaniem różnych paliw. Najnowszym rozwiązaniem jest Thermo Top Evo NextGen Petrol, który wyróżnia się zwiększonym zakresem mocy grzewczej. System ten może być zasilany rozmaitymi mieszankami benzyny, w tym biopaliwami lub paliwami odnawialnymi.

Również oświetlenie przyczynia się do zapewnienia przyjemnego klimatu we wnętrzu pojazdu. Dzięki zmiennej jasności przeszklenia firmy Webasto możliwa jest regulacja intensywności światła wpadającego do kabiny przez panoramiczny dach. Po naciśnięciu przycisku szklany element przyciemnia się lub staje się całkowicie przezroczysty. Zaletą opisywanej technologii jest bardzo krótki czas przełączania, zapewnienie poczucia większej przestrzeni nad głowami podróżujących, a także cicha zmiana ilości przepuszczanego światła.

Regulowana ilość światła wpadającego przez elementy dachu ma również wpływ na temperaturę wewnątrz pojazdu. Inną, opcjonalną funkcją w systemach dachowych Webasto jest nastrojowe oświetlenie. Elementy zintegrowane z dachem lub umieszczone wzdłuż prowadnic pozwala na tworzenie różnych scenariuszy oświetlenia i stworzenie przyjemnej atmosfery w ciemności.

Tagi

Webasto  IAA Wasi dostawcy


Podobne

Polecanever. 2023