strona główna Aktualności ZF na targach CES
2019-12-20, ostatnia aktualizacja 2019-12-20 13:01

ZF na targach CES

Fot. ZF

Fot. ZF

Podczas targów CES 2020, które odbędą się w styczniu w Las Vega,firma ZF zaprezentuje swoją wizję rozwoju oprogramowania na przykładzie cubiX.

Jest to element oprogramowania, który zbiera informacje z czujników z całego pojazdu i przygotowuje je do zoptymalizowanego sterowania aktywnymi układami zawieszenia, kierowniczym, hamulcowym i napędowym. Moduł cubiX będzie obsługiwał elementy produkowane przez ZF, a także systemy innych poddostawców.

Dzięki oprogramowaniu cubiX tworzy sieciowe funkcje zawieszenia: łącząc wiele systemów pojazdu, takich jak elektryczne wspomaganie kierownicy, aktywne sterowanie tylną osią, aktywny system tłumienia sMOTION, sterowanie układem napędowym i zintegrowane sterowanie hamulcami, cubiX może zoptymalizować zachowanie samochodu. Zapewnia to osiągnięcie większego poziomu kontroli pojazdu i może zwiększyć bezpieczeństwo podróży w niesprzyjających warunkach drogowych lub w sytuacjach awaryjnych.

W trakcie targów CES 2020 koncern ZF zaprezentuje również swoje systemy zautomatyzowanej i autonomicznej jazdy. Składają się na nie czujniki, obliczeniowe moduły komputerowe, oprogramowanie oraz aktuatory. 

Tagi

Oprogramowanie  ZF Wasi dostawcy

Podobne

Polecane