strona główna Aktualności Automotive Training Center w nowej odsłonie
2020-02-06, ostatnia aktualizacja 2020-02-06 13:14

Automotive Training Center w nowej odsłonie

Fot. AkzoNobel

Fot. AkzoNobel

Ośrodek Automotive Training Center (ATC) w Pruszkowie znów będzie szkolił w dziedzinie technik lakierniczych. Obiekt został powiększony prawie dwukrotnie i jest jednym z najnowocześniejszych ośrodków szkoleniowych AkzoNobel w Europie.

Obiekt, w którym obecnie znajduje się Automotive Training Center został wybudowany w 1897 r. przez Towarzystwo Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej i służył jako modelarnia oraz lakiernia Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego. W latach 1944–45 na jego terenie znajdował się obóz przejściowy Dulag 121. Po wojnie ZNTK wznowiły w nim działalność i funkcjonowały w Pruszkowie do 1997 r. Wówczas obiekt został wykupiony przez Millenium Logistic Park.

Od 2009 r. jego część wynajmował AkzoNobel na potrzeby magazynu (zamkniętego w 2013 r.) i ATC – ośrodka szkoleniowego. Drugą połowę budynku zajmowała firma kosmetyczna, na terenie której w lipcu 2018 r. wybuchł pożar. Płomienie zniszczyły znaczną powierzchnię obiektu oraz konstrukcję dachu m.in. w części, w której odbywały się szkolenia praktyczne ATC. Po pożarze cały budynek zaadaptowany został na potrzeby ATC.

Nowe Automotive Training Center

Odnowione ATC w Pruszkowie jest teraz jednym z najnowocześniejszych ośrodków szkoleniowych AkzoNobel w Europie. Na powierzchni 1200 m2 znajduje się 5 sal szkoleniowych (wcześniej były dwie), w których prowadzone są zajęcia teoretyczne i praktyczne dla klientów AkzoNobel z Europy Centralnej. Szacuje się, że rocznie z warsztatów będzie mogło skorzystać nawet ponad 1000 osób.

Ośrodek zyskał całkowicie zmienioną część techniczną. Składają się na nią:

  • trzy nowe kabiny lakiernicze;
  • dwie zintegrowane kabiny USI Italia wyposażone w system kamer pozwalające na jeszcze sprawniejsze prowadzenie procesu szkoleniowego z naciskiem na aplikacje najnowszych powłok lakierniczych (candy colors, wykończenia matowe / semi mat, lakiery specjalne);
  • jedna z niewielu w Europie i jedyna w Polsce ruchoma kabina firmy STL, która pozwala na znaczne usprawnienie procesu naprawy;
  • w pełni zintegrowane centralny odsys ułatwiający przeprowadzenie procesu przygotowania podłoża w ramach naprawy lakierniczej;
  • nowoczesny Mixing Room będący dopełnieniem procesu digitalizacji w AkzoNobel, który ma na celu wprowadzenie jedynie cyfrowych rozwiązań do doboru koloru w procesie lakierniczym. Kolor dobierany jest indywidualnie za pomocą spektrofotometru Automatchic Vision. Specjalnie zaprojektowane kamery pokazują cały proces. Prowadzący szkolenie może zaprezentować każdy element naprawy lakierniczej na ekranach zawieszonych w pomieszczeniu.

Tagi

Szkolenia  AkzoNobel Wasi dostawcy

Podobne

Polecane