strona główna Aktualności Bezpieczne podróżowanie w czasie epidemii
2020-04-03, ostatnia aktualizacja 2020-04-03 11:57

Bezpieczne podróżowanie w czasie epidemii

Fot. Ravenol

Fot. Ravenol

W  czasie epidemii koronawirusa należy pamiętać o środkach ostrożności – także o odkażaniu pojazdu.

Skutecznym sposobem na dezynfekcję samochodu jest ozonowanie. Dzięki niemu usuwa się nie tylko wirusy, ale również bakterie, grzyby, mikroorganizmy i zarodki pleśni. Zabieg ozonowania możemy wykonać w dobrym warsztacie samochodowym, który przestrzega zasad bezpieczeństwa zgodnych z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego.

Jedną z najskuteczniejszych metod dezynfekcji wnętrza samochodu jest również pozostawienie go na kilka dni. W izolacji wszelkie niebezpieczne dla zdrowia wirusy oraz bakterie umierają. Nie zawsze jest to możliwe. Takie rozwiązanie zaleca się zwłaszcza wtedy, kiedy mamy podejrzenie, że pojazdem posługiwał się ktoś chory.

Najważniejszym elementem codziennej dezynfekcji jest przecieranie najczęściej dotykanych powierzchni takich jak: klamki w drzwiach i przy klapie bagażnika, kierownica, pasy bezpieczeństwa, hamulec ręczny, drążek skrzyni biegów oraz dźwignie (np. kierunkowskazy) i przyciski. Wśród środków, których można używać do odkażania pojazdów, są te dostępne w sklepach internetowych, aptekach i produkowane przez stacje benzynowe. Sprawdza się również alkohol etylowy oraz woda utleniona z octem.

TagiWasi dostawcy

Polecane