strona główna Aktualności Nowy akumulator Jenoxa
2021-03-30, ostatnia aktualizacja 2021-03-30 08:39

Nowy akumulator Jenoxa

Fot. Jenox

Fot. Jenox

Firma Jenox Akumulatory zaprezentowała nową odsłonę swojego flagowego akumulatora serii Gold. Fabryka z Chodzieży, przystępując do prac nad nowym Goldem, postawiła na zwiększoną żywotność akumulatora, wysoki prąd rozruchowy i rezerwę mocy, która jest decydująca przy tzw. „zimnym rozruchu”.


W nowych akumulatorach serii Gold zastosowano unikalny skład masy czynnej, trójwymiarową geometrię kratki, która zapobiega opadowi masy, nową obudowę bloku i etykietę, co ma za zadanie umocnić pozycję Golda w segmencie akumulatorów serii premium.

Pierwsze pojemności nowej generacji akumulatorów serii Gold już są dostępne na sklepowych pułkach. Producent zapowiedział systematycznie wprowadzanie do oferty kolejnych pojemności nowego akumulatora, których docelowo będzie siedemnaście.
Seria Jenox Gold oferuje swoim użytkownikom maksymalną wydajność akumulatora, która jest kluczowa w przypadku nowoczesnych aut wyposażonych w bardzo dużą liczbę odbiorników prądu. Ponadto nowy Jenox Gold posiada prąd rozruchowy, który znacznie przewyższa wymogi producentów samochodów. Uzyskanie takiego prądu było możliwe dzięki wykonaniu elektrod ze stopów wapniowo-cynowych oraz zastosowaniu dodatków węglowych, co znacząco poprawiło przyjmowania ładunku elektrycznego. W rezultacie zwiększyła się rezerwa pojemność akumulatora oraz wydłużył się czas jego użytkowania. Szereg rozwiązań przyjętych w serii Gold przełożył się na zminimalizowane zużycie wody, co uczyniło nowy akumulator całkowicie bezobsługowym.
Specjalna konstrukcja wieczka akumulatora chroni przed wyciekiem elektrolitu i zabezpiecza go przed zapłonem z zewnętrznego źródła ognia. Podobnie jak we wcześniejszych modelach, wieczko to wyposażone jest we wskaźnik naładowania akumulatora (magic eye).
Aktualnie w swojej ofercie Jenox Akumulatory posiada serie Classic Blue Power, Gold i EFB do aut osobowych oraz SHD, SVR i SRP stworzone z myślą o autobusach, pojazdach ciężarowych i specjalistycznych. Łącznie z linii produkcyjnych chodzieskiej fabryki schodzi blisko 1 mln akumulatorów rocznie.

Tagi

Akumulatory  Jenox 

 • 2021-03-31 22:19

  Kciuki za Jenoxa

  Polski Polak

  Jenox to nasza rodzima firma! osobiście 3mam kciuki!

  skomentuj

 • 2021-04-14 17:26

  Dobre akumulatory

  Profesor

  Dobrze, że inwestują w nowe technologie i rozwój. Jenox już nie raz pokazywał, że będzie trzymać poziom i moim zdaniem zawsze wyróżniał się na tle konkurencji. Sam miałem ich kilka baterii w różnych autach i osobiście byłem zadowolony.

  skomentuj

 • 2021-11-20 14:17

  Ktoś już testował?

  Borys

  Miał ktoś z Was już okazję zakupić tego nowego GOLDa? Coś czuję, że w tym sezonie to będzie ten moment wymiany i mocno zastanawiam się nad tym modelem. Miałem kiedyś jenoxa 5 lat także jakieś doświadczenie już z nimi mam

  skomentujWasi dostawcy

Podobne

Polecane