strona główna Aktualności Unimetal na XVI Konferencji Szkoleniowej PISKP "Stacje Kontroli Pojazdów - 2022"
2022-06-21, ostatnia aktualizacja 2022-06-21 14:39

Unimetal na XVI Konferencji Szkoleniowej PISKP "Stacje Kontroli Pojazdów - 2022"

Unimetal zaprezentował nową certyfikowaną serię linii diagnostycznych Alpha

Unimetal

Unimetal zaprezentował nową certyfikowaną serię linii diagnostycznych Alpha

Tematem przewodnim tegorocznej Konferencji PISKP, która odbyła się w dn. 25-27 maja 2022 roku w Zakopanem, były zmiany w systemie badań technicznych pojazdów związane z projektowaną Dyrektywą 2014/45/UE. Nie zabrakło również informacji na temat działań, jakie prowadzi Izba w kwestii waloryzacji opłat za badania techniczne.

Unimetal od lat wspiera działania Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów dążące do usprawnienia systemu badań technicznych pojazdów w Polsce. W tym roku ta firma, jako Partner Konferencji,  przedstawiła  swój najnowszy, nagrodzony Złotym Medalem MTP 2022 projekt, nazwany iSKP.

Będący efektem współpracy firm Unimetal i IT.Norcom program iSKP znacznie skraca czas obsługi klienta, dzięki automatyzacji czynności administracyjnych i przepływ danych. Podnosi to jakość usług stacji, gdyż pozwala diagnoście skupić się na stanie technicznym i bezpieczeństwie pojazdu.

Dane pojazdu pobierane są do aplikacji biurowej za pomocą czytników kodów, a następnie przekazywane do systemu obsługi urządzeń diagnostycznych, który ustawia urządzenia w odpowiedni tryb działania i dokonuje adekwatnej oceny wyników. Po zakończeniu przeglądu wszystkie dane liczbowe, fotografie i stwierdzone usterki pojawiają się w terminalu biurowym.

Na Konferencji PISKP Unimetal zaprezentował też nową certyfikowaną serię linii diagnostycznych Alpha. To najbardziej ekonomiczny sposób na szybką modernizację SKP, linie Alpha pasują bowiem do wnęk fundamentowych po starych urządzeniach nieprodukowanych przez Unimetal, umożliwiając wymianę urządzeń i przejście na najnowocześniejsze systemy bez wykonywania uciążliwych prac budowlanych i bez ingerencji w posadzkę.

Multiline – pozwala na badanie wielu pojazdów jednocześnie na jednej linii diagnostycznej. Integruje wiele linii diagnostycznych w jedno centrum badań technicznych pojazdów o wysokiej wydajności. Uniline – integruje wiele różnych urządzeń w jeden spójny system. Każde z urządzeń jest używane kolejno, po czym powstaje zintegrowany raport.

Tagi

PISKP  Unimetal Wasi dostawcy

Podobne

Polecane