strona główna Aktualności LKQ Europe inwestuje w nowy magazyn centralny w Polsce
2022-06-22, ostatnia aktualizacja 2022-06-22 14:08

LKQ Europe inwestuje w nowy magazyn centralny w Polsce

Fot. LKQ

Dystrybutor części zamiennych na rynku motoryzacyjnym w Europie, firma LKQ Europe, inwestuje w nowy magazyn centralny, który będzie zlokalizowany w Modlniczce, na terenie kompleksu Kraków Airport Logistics Centre – dużego parku logistycznego łączącego rynki Europy Zachodniej i Wschodniej. Dzięki inwestycji w magazyn centralny pod Krakowem LKQ buduje swoją przewagę konkurencyjną na rynkach lokalnych, a także rozbudowuje sieć logistyczną w Europie. Budowa magazynu Elit Polska rozpoczęła się w styczniu 2022 roku i potrwa do drugiej połowy roku. Uruchomienie powierzchni magazynowej i biurowej planowane jest na 21 listopada 2022 roku.

Magazyn centralny będzie obsługiwany przez spółkę Elit Polska, która jest częścią LKQ Europe. Powierzchnia magazynu wyniesie 11 tys. m2, dzięki czemu obiekt będzie mógł magazynować ponad 100 tys. produktów. Budynek będzie wyposażony w czterokondygnacyjną antresolę do składowania części samochodowych oraz 22 doki przeładunkowe do obsługi przyjęć i wysyłek. Magazyn będzie również przygotowany do szybkiej obsługi rynku motoryzacyjnego oraz klientów biznesowych i indywidualnych chcących skorzystać z bezpośredniego odbioru towaru.

Lokalizacja na terenie kompleksu Kraków Airport Logistics Centre jest dużym atutem pod względem komunikacji z centrum miasta, a także krajowym i międzynarodowym transportem lotniczym. Inwestycja zapewnia również 700 metrów kwadratowych powierzchni biurowej.
Zgodnie ze strategią korporacyjną firmy, której główną osią jest zrównoważony rozwój, budynki magazynowe i biurowe Elit Polska zostaną wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i środowiskowe wpływające m.in. na zwiększenie efektywności energetycznej i bezpieczeństwo pracy. Należą do nich m.in. oświetlenie LED, panele fotowoltaiczne oraz destryfikatory, które mają bezpośredni wpływ na obniżenie kosztów eksploatacji obiektu. Dzięki zastosowaniu rozwiązań przyjaznych środowisku, inwestycja uzyskała certyfikat BREEAM.

Tagi

Elit  LKQ 


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2