strona główna Wydarzenia Uroczyste otwarcie
2022-11-10, ostatnia aktualizacja 2022-11-10 20:51

Magazyn centralny LKQ Elit Polska i LKQ Europe

Uroczyste otwarcie

Fot. LKQ, M S-B

Firma LKQ Europe, dystrybutor motoryzacyjnych części zamiennych, zorganizowała 4 listopada uroczystość otwarcia nowego magazynu centralnego w Modlniczce k. Krakowa.

Budowa tego obiektu, zlokalizowanego na terenie parku logistycznego Kraków Airport Logistics Centre, rozpoczęła się w styczniu 2022 roku. Obecnie uruchomiono powierzchnię magazynową i zaplecze biurowe, powiekszając tym samym sieć logistyczną LKQ w Europie zgodnie z mottem „logistyka bez granic”.

Obsługę magazynu centralnego przejmie spółka Elit Polska, stanowiąca część LKQ Europe. Wynosząca 11 000 m kw. powierzchnia magazynowa pozwoli przechowywać w nowoczesnych warunkach setki tysięcy części samochodowych. Nowy obiekt w Modlniczce zastąpi dwa starsze magazyny – w Dębicy oraz Krakowie – i zapewni miejsca pracy dla 200 osób.

 

Jan Dżaluk – Chief Operations Officer LKQ na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej (CEE) tak wyjaśnia powody budowy nowego obiektu:
Magazyn spełni ważną rolę jako część europejskiego śladu logistycznego LKQ. Obsługiwany będzie przez LKQ Elit Polska, która jest częścią LKQ Europe. Chcemy jak najlepiej zaspokajać potrzeby naszych klientów w Polsce, dlatego nieustannie dążymy do zwiększenia zasobów logistycznych i poprawy jakości dostaw. Uruchomienie nowego magazynu centralnego ma strategiczne znaczenie w kontekście dalszego rozwoju LKQ Elit Polska i LKQ w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Dzięki inwestycji w Modlniczce nie tylko zapewnimy naszym klientom profesjonalną obsługę według światowych standardów, ale przede wszystkim zainwestujemy w przyszłość. Inwestycja jest zgodna ze strategią LKQ w Europie, którą dobrze opisuje hasło „logistyka bez granic”. Jest to odpowiedź firmy na rosnące zapotrzebowanie na produkty i usługi motoryzacyjne w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE). Magazyn Elit Polska znacząco przyczyni się do poprawy jakości i tempa dostaw do naszych klientów w Polsce i buduje przewagę konkurencyjną na rynkach lokalnych oraz rozbudowuje sieć w Europie.


Nowoczesne i efektywne
Sprawnie zorganizowane procesy logistyczne stanowią kluczową przewagę konkurencyjną na rynku części samochodowych. Ten nowy obiekt jest przystosowany do szybkiej obsługi motoryzacyjnego rynku wtórnego, klientów biznesowych i indywidualnych, korzystających z bezpośredniego odbioru towarów. Magazyn centralny będzie sprzedawać w systemie Click & Collect, co zapewni klientom wygodny odbiór towarów.

W dniu uroczystego otwarcia jeszcze trwał proces zapełniania półek magazynowych

Lokalizacja obiektu jest bardzo dobra pod względem dotarcia do centrum Krakowa, a także krajowej i międzynarodowej komunikacji lotniczej. Do magazynu centralnego można również łatwo dojechać bezpośrednią linią autobusową.

Budynek wyposażono w 22 doki załadunkowe i szereg nowoczesnych, usprawniających pracę rozwiązań. Na inteligentny system dystrybucji części składają się: czteropoziomowy blok regałów, przenośniki z automatycznym sortownikiem, 24 stanowiska pakowania wraz z przenośnikami rolkowymi z sortownikiem o długości 0,6 km oraz regałami o dużej rozpiętości.

Obiekt mieści również biura o powierzchni 700 m kw., które będą pełniły funkcję oddziału LKQ Elit Polska.

Znaczną grupę wśród uczestników ceremonii otwarcia stanowili dostawcy towarów,
ktore niebawem wyruszą stąd do warsztatów

Zrównoważony rozwój i bezpieczeństwo
Są to kluczowe aspekty dla LKQ Europe i zgodnie ze strategią korporacyjną firmy – jej nowy magazyn wyposażony został w nowoczesne rozwiązania technologiczne i środowiskowe, wpływające m.in. na wzrost efektywności energetycznej i bezpieczeństwa pracy.

Dużą powierzchnię dachu zajmują świetliki, a wpuszczane przez nie naturalne światło poprawi komfort pracy zatrudnionych osób. Wraz z oświetleniem LED, izolacją dachu i energooszczędnymi przegrodami zewnętrznymi inwestycja ma wkrótce otrzymać certyfikat BREEAM – światowej metody oceny, klasyfikacji i certyfikacji zrównoważonego rozwoju budynków.

Inteligentny system dystrybucji części

LKQ CEE i LKQ Elit Polska
Obszar LKQ CEE składa się z ośmiu krajów Europy Środkowo-Wschodniej: Bośni i Hercegowiny, Czech, Węgier, Polski, Rumunii, Słowacji, Słowenii i Ukrainy, zintegrowanych w 2016 roku w jedną firmę, gdy LKQ Europe przejęło grupę RHIAG obejmującą większość dzisiejszych spółek LKQ w regionie CEE.

Każdego dnia region zaopatruje około 35 000 warsztatów w krajach Europy Środkowo-Wschodniej i obsługuje łącznie około 571 000 klientów B2B i B2C.

LKQ Europe, spółka zależna LKQ Corporation z siedzibą w Zug w Szwajcarii, jest wiodącym dystrybutorem części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i przemysłowych w Europie. Do grupy należą Euro Car Parts, LKQ Fource, RHIAG Group, LKQ Elit, LKQ CZ, LKQ SK, LKQ SiM Impex, LKQ Láng, Grupa Stahlgruber oraz specjalista w dziedzinie recyklingu – Atracco. LKQ posiada również mniejszościowy udział w Grupie MEKO.

LKQ Elit Polska jest na rodzimym rynku wiodącym dystrybutorem części samochodowych, materiałów eksploatacyjnych oraz wyposażenia warsztatów. Od 2017 roku stanowi również część LKQ Europe. Oferuje profesjonalną obsługę, atrakcyjne warunki handlowe, szybkie dostawy i konkurencyjne ceny. Firma ma 47 oddziałów na terenie całego kraju oraz 2 magazyny – w Krakowie i Wrocławiu. Zatrudnia łącznie 850 osób. Zaopatruje 65 warsztatów Elit Partner i oferuje szeroki asortyment produktów obejmujący ponad 100 000 pozycji. LKQ Elit Polska zapewnia również kompleksową obsługę klientów flotowych.

Tagi

Elit  LKQ Wasi dostawcy

Podobne

Polecane