strona główna Aktualności NGK Spark Plug zmienia nazwę firmy na Niterra
2022-07-29, ostatnia aktualizacja 2022-07-29 11:37

NGK Spark Plug zmienia nazwę firmy na Niterra

Kultowe marki: NGK i NTK będą nadal istnieć w poszczególnych działach firmy

Fot. NGK

Kultowe marki: NGK i NTK będą nadal istnieć w poszczególnych działach firmy

Zarząd firmy NGK Spark Plug podjął decyzję o zmianie nazwy firmy na Niterra. Zmiana ta odzwierciedla drogę, którą firma obecnie podąża. Nowa nazwa wejdzie w życie na początku kwietnia 2023 roku.

Firma NGK Spark Plug jest producentem świec zapłonowych od momentu powstania, tj. od 1936 roku; obecnie zajmuje pozycję światowego lidera na tym rynku. Jednak działalność związana z silnikami spalinowymi (ICE) stanowi tylko jedną część z całej jej aktywności. Firma osiągnęła również znaczący sukces w takich dziedzinach, jak czujniki i ceramika techniczna. Wraz z trwającą transformacją przemysłu motoryzacyjnego, długoterminowy plan zarządzania NGK Spark Plug 2030 NITTOKU BX, który został zaprezentowany w 2020 roku, określił przyszłą ścieżkę firmy.

Strategia koncentruje się na transformacji portfolio produktów w kierunku zrównoważonych środowiskowo obszarów biznesowych, takich jak mobilność, medycyna, środowisko i energia oraz komunikacja.

Biorąc pod uwagę zrównoważone cele biznesowe firmy, a także przewidywane odejście od układów napędowych ICE, nazwa NGK Spark Plug nie opisuje już dokładnie przyszłego kierunku rozwoju firmy jako całości. Szczególnie w Europie i USA obecna nazwa może być kojarzona przede wszystkim z segmentem ICE, co nie do końca uwzględnia pozytywny wkład firmy w ochronę. Nowa angielska nazwa grupy Niterra – jest słowem łączącym łacińskie słowa niteo oznaczające „błyszczeć” i terra – „ziemia”. Nazwa wyraża wizję firmy, która nie tylko przyczynia się do zrównoważonego rozwoju, ale i jest to cel sformułowany w wizji firmy na 2040 rok. Niterra stanie się ogólną nazwą, a kultowe marki – NGK i NTK – będą nadal istnieć w poszczególnych działach firmy.

Tagi

NGK  NTK  Niterra 


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane


ver. 2023#2