strona główna Aktualności ZF świętuje produkcję trzech milionów silników elektrycznych
2023-12-15, ostatnia aktualizacja 2023-12-15 14:12

ZF świętuje produkcję trzech milionów silników elektrycznych

Silnik elektryczny ZF

ZF Aftermarket

Silnik elektryczny ZF

Firma ZF wyprodukowała ponad trzy miliony silników, które są wykorzystywane na całym świecie w pojazdach elektrycznych. Oferta ZF obejmuje szerokie spektrum zastosowań w zakresie elektryfikacji pojazdów: od samochodów osobowych z napędem wyłącznie elektrycznym i hybryd typu plug-in po napędy elektryczne do pojazdów użytkowych. Osiągnięcie kolejnego kroku milowego w wolumenie produkcji potwierdza dążenie firmy do ograniczenia zależności od silników spalinowych, a także udaną transformację w kierunku elektromobilności.

Globalny popyt na napędy elektryczne do samochodów osobowych i pojazdów użytkowych szybko rośnie - podobnie jak produkcja ZF. W ciągu zaledwie 18 miesięcy firma podwoiła produkcję silników elektrycznych z niespełna półtora miliona do trzech milionów. Jest to możliwe dzięki wysoce zautomatyzowanym, elastycznym objętościowo i modułowym systemom produkcji.

Dane produkcyjne i prognozy pokazują, że ZF z powodzeniem realizuje transformację w kierunku elektromobilności. Firma ogłosiła, że opracuje bezmagnetyczny silnik elektryczny I²SM - oddzielnie wzbudzaną maszynę synchroniczną z indukcyjnym transferem energii - do produkcji seryjnej. W przeciwieństwie do bezmagnetycznych koncepcji dostępnych obecnie na rynku, jest on wyjątkowo kompaktowy i ma najwyższą gęstość mocy i momentu obrotowego. Firma ZF niedawno zademonstrowała potencjał nowych rozwiązań ZF w zakresie dalszej wydajności, a tym samym - zwiększenia zasięgu w elektromobilności dzięki napędowi elektrycznemu EVSys800: Prototyp jest o 35 procent lżejszy niż obecne napędy elektryczne i zmniejsza emisję CO2  podczas produkcji i eksploatacji o 20 procent. Innowacyjne technologie uzwojenia stojana, nowa koncepcja chłodzenia i kompaktowa konstrukcja umożliwiają te znaczące kroki optymalizacyjne.

Firma ZF produkuje już silniki elektryczne w lokalizacjach w Azji i Europie, a obecnie trwa proces budowy zakładów produkcyjnych w Ameryce Północnej.


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane


ver. 2023#2