strona główna Nowości rynkowe Nowe klucze dynamometryczne Facomu
2011-06-03, ostatnia aktualizacja 2011-06-03 21:44

Nowe klucze dynamometryczne Facomu

Nowy klucz dynamometryczny Facomu

Nowy klucz dynamometryczny Facomu

Rodzina narzędzi dynamometrycznych firmy Facom powiększyła się o nowe elektroniczne mierniki momentu siły i klucze dynamo- metryczne z mechanizmem wysprzęglającym.

Klucze Facomu nadają się do wykonywania prac takich jak kontrolowane dokręcanie głowic cylindrów, nakrętek piast kół zębatych, wałków rozrządu albo obudów łożysk wałów korbowych. Narzędzia są wyposażone w cyfrowy wyświetlacz i pozwalają dokręcać elementy o zadany moment siły lub kąt z dokładnością  rzędu +/- 2 procent.

Produkowane przez Facom klucze elektroniczne przechowują w pamięci do 250 wartości momentu lub kąta. Dane te można przesłać do komputera przez  kabel USB po zainstalowaniu na pececie oprogramowania dostarczanego wraz z narzędziem. W efekcie powstaje ułatwiająca pracę mechaników baza danych, która opisuje różne podzespoły samochodu i właściwe dla nich wartości momentu siły.

Wyświetlacz klucza pokazuje mierzone parametry z dokładnością do wartości dziesiętnych. Użytkownicy mają do dyspozycji różne jednostki miar: typowo europejskie niutonometry (Nm), brytyjskie/amerykańskie ft.lb (foot-pound) i in.lb (inch-pound), coraz rzadziej stosowane kilogramocentymetry (kgcm) lub stopnie.

Narzędzia są wyposażone w sygnalizatory dźwiękowe i świetlne, informujące o zbliżaniu się do wymaganej wartości momentu lub kąta. Klucze mają też funkcję blokady przycisków, przydatną w sytuacji, gdy chcemy zabezpieczyć zapisane w pamięci wartości momentów. Osoba posługująca się narzędziem po włączeniu blokady może tylko wybierać skalę pomiaru i zapamiętywać wartości. Całość jest zasilana dwoma bateriami typu AA i może być łączona z akcesoriami takimi jak grzechotki, końcówki itp.

Klucze są sprzedawane w wersji z miernikiem momentu i kąta lub tylko momentu. W zestawie znajdują się cztery modele dla różnych zakresów przykładanej siły: 1,5–30 Nm; 7– 135 Nm; 10– 200 Nm i 17– 340 Nm. Ceny kompletów wynoszą od około 450 do 540 euro. Narzędzia są objęte 36-miesięczną gwarancją.


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane