strona główna Nowości rynkowe Roadstone i Achilles - nowe marki opon w Polsce
2012-08-16, ostatnia aktualizacja 2012-08-16 08:52

Roadstone i Achilles - nowe marki opon w Polsce

Fot. archiwum

Roadstone i Achilles - nowe marki opon w Polsce

Fot. archiwum

Polski dystrybutor japońskich opon, firma ITR, wprowadza na nasz rynek dwie nowe marki. Indonezyjski Achilles oraz koreański Roadstone są dobrze znane w Europie Zachodniej, a od tego roku również oficjalnie sprzedawane w Polsce.

Wraz z rozpoczęciem sezonu na opony zimowe na rynku pojawią się dwie marki azjatyckie, których oficjalnym dystrybutorem w Polsce jest firma ITR, reprezentująca w naszym kraju także japońską Yokohamę.

Achilles, indonezyjska opona niższej klasy średniej, produkowana jest przez firmę Multistrada, która w latach 90. otrzymywała wsparcie technologiczne od czołowych producentów opon na świecie. Obecnie opony Achilles są eksportowane do ponad 70 krajów Europy, Środkowego Wschodu, Azji, Afryki, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Australii. Na rodzimym rynku marka działa aktywnie w sportach motoryzacyjnych, szczególnie w driftingu. W 2012 roku, już po raz drugi z rzędu, była oficjalnym sponsorem „Achilles Formula Asian Drift Series”. W Polsce, oferta marki Achilles obejmuje opony do samochodów osobowych, SUV-ów oraz dostawczych. Marka posiada już polską stronę internetową pod adresem: http://www.achillestires.pl/.

Roadstone to marka należąca do wyższego segmentu ekonomicznego, a jej producentem jest koreański Nexen. Roadstone jest obecny na rynkach Europy Zachodniej od 1998 r. - Opony Roadstone mają ugruntowaną opinię wśród europejskich kierowców. Zdecydowaliśmy się wprowadzić je również na polski rynek ponieważ charakteryzuje je doskonała relacja jakości do ceny – wyjaśnia Artur Posłuszny, Menedżer Sprzedaży i Marketingu, ITR. W Polsce dostępne będą opony Roadstone do samochodów osobowych, SUV-ów oraz pojazdów dostawczych.


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2