strona główna Ciekawostki Skrzynie automatyczne w Polsce
2013-12-03, ostatnia aktualizacja 2013-12-03 07:27

Skrzynie automatyczne w Polsce

Fot. BETiS

Fot. BETiS

Informacje i szkolenia

Do wykonywania napraw automatycznych skrzyń biegów konieczna jest również odpowiednia literatura serwisowa, zawierająca szczegółowe informacje techniczne, schematy elektryczne, dane regulacyjne, opisy elementów wykonawczych i modułów sterujących. W tej kwestii warsztaty samochodowe mogą liczyć na pomoc międzynarodowych stowarzyszeń zrzeszających ekspertów z branży motoryzacyjnej, jak ATSG (Automatic Transmission Service Group), ATRA (Automatic Transmission Rebuilders Association). Nieocenioną wiedzą są informacje publikowane przez producentów części do automatycznych skrzyń biegów. Publikują oni na swoich stronach szczegółowe dane techniczne dotyczące metod inspekcji podzespołów oraz wskazówki dotyczące diagnozowania usterek.

Podczas szkoleń prowadzonych przez nasze Biuro w Polsce uczestnicy poznają budowę oraz zasadę działania skrzyń automatycznych, skrzyń CVT, DSG i zautomatyzowanych skrzyń biegów, m.in. 5HP19, TF-80SC, 01J, bezstopniowej skrzyni eCVT Toyota Hybride System, DSG 02E i 0AM, które są coraz bardziej popularne wśród polskich kierowców.

automatyczne skrzynie biegów

Klucz Hetman firmy Huzar do naprawy i wymiany podwójnego sprzęgła suchego w automatycznej skrzyni DSG

W trakcie cyklicznych zajęć prezentowane są rozwiązania techniczne wyżej wymienionych skrzyń biegów różnych producentów, procedury wymiany i kontroli poziomu płynu ATF, w tym również metodą dynamiczną. Udostępniana jest także szeroka wiedza z zakresu budowy i zasady działania skrzyń Multitronic i DSG 6 i 7 grupy VW. Każdy uczestnik otrzymuje komplet materiałów szkoleniowych z informacjami technicznymi przydatnymi w późniejszej praktyce.

Po przyswojeniu przez kursantów każdej teoretycznej partii materiału odbywają się zajęcia praktyczne, np. w zakresie wymiany i regulacji sprzęgła podwójnego skrzyń DSG za pomocą przyrządów specjalistycznych, demontażu-montażu sterowników i zespołów mechatronicznych z zachowaniem procedur technicznych.

W trakcie szkoleń uczestnicy poruszają nurtujące ich zagadnienia, zadają pytania, niejednokrotnie odbywają się burzliwe dyskusje. Wszystko to razem służy wyjaśnianiu wszelkich wątpliwości i stanowi doskonałe uzupełnienie treści szkoleniowych.





Paweł Gancarczyk
MVS Serwis, ekspert techniczny Ravenol Professionals


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2