strona główna Wydarzenia Sezon wyścigowy Abartha
2014-02-21, ostatnia aktualizacja 2014-02-21 06:31

Sezon wyścigowy Abartha

Fot. Abarth

Fot. Abarth

Marka Abarth angażuje się w bieżącym roku w mistrzostwa, które są idealnym wyzwaniem dla młodych zawodników. Założyciel firmy, Carlo Abarth, pozwolił wielu kierowcom zadebiutować w wyścigach samochodowych i zaprezentować swoje umiejętności na arenie międzynarodowej w samochodach wyścigowych o przystępnych cenach.

Do głównych nowości nadchodzącego sezonu należy silnik 1,4 T-Jet "Carter Secco" (sucha miska olejowa) o mocy 160 KM, przeznaczony do jednoosobowych bolidów Formuły 4 oraz nowa wersja Abartha 695 Assetto Corse (Evoluzione). Dzięki lepszym osiągom uzyskanym przez udoskonalenie silnika i zmniejszenie masy pojazd dołączy do Abartha 695 Assetto Corse i Abartha 500 Assetto Corse podczas europejskich i włoskich mistrzostw.

Europejski Puchar Abartha będzie częścią cyklu WTCC (Mistrzostwa Świata Samochodów Turystycznych) i ETCC (Europejskie Mistrzostwa Samochodów Turystycznych). Najciekawsze momenty weekendowych wyścigów zostaną pokazane przez stacje Eurosport 1 i Eurosport 2.

Po pierwszych czterech wyścigach na najbardziej prestiżowych europejskich torach, kolejne odbędą się 20 kwietnia na francuskim torze Paul Ricard, 25 maja w Austrii w Salzburgu, 22 czerwca w Belgii w Spa-Francorchamps, 13 lipca w Mugello oraz 28 września w Pergusa. Sezon Europejskiego Pucharu Abartha zakończy się 26 października wyścigami na torze w Monza. Włoski Puchar Abartha rozpocznie się 4 maja w Vallelunga; następne jego etapy odbędą się 22 czerwca w Spa-Francorchamps, 13 lipca w Mugello, 28 września w Pergusa, 7 września w Varano i 26 października w Monza. Cztery wyścigi rozgrywane równocześnie w ramach europejskich i włoskich mistrzostw pozwolą kierowcom uczestniczyć w obydwu imprezach bez uszczerbku dla budżetu.

Innymi międzynarodowymi mistrzostwami są Puchar Abartha 500 Beneluksu i Puchar Abartha 500 Skandynawii. W tym roku oprócz wyścigów na szwedzkich torach zaplanowano dwa wyścigi w Norwegii, do której Puchar Abartha dociera po raz pierwszy.Wasi dostawcy

Podobne

Polecane