strona główna Aktualności Zespół Liqui Moly na górskich drogach
2016-07-11, ostatnia aktualizacja 2016-07-11 15:39

Zespół Liqui Moly na górskich drogach

Zawodnicy zespołu Liqui Moly rywalizowali w ostatni weekend w 8. Wyścigu Górskim Limanowa, który był zaliczany do mistrzostw Europy w wyścigach górskich.

Niebiesko-czerwonych barw producenta materiałów smarnych bronili Czech Marek Rybnicek oraz Słowak Igor Drotar, którzy okazali się najszybsi w swoich klasach i zajęli wysokie pozycje w klasyfikacji generalnej.

Jadący zmodyfikowanym Fordem Focusem WRC Rybnicek był najszybszy podczas przejazdu treningowego, jednak w pierwszym podjeździe wyścigowym musiał uznać wyższość Vladimira Vitvera w Audi TT-R DTM. Nie przeszkodziło mu to jednak w sięgnięciu po zwycięstwo w klasie E2-SH+3000, gdyż odrobił straty podczas drugiego przejazdu i wysunął się na prowadzenie.

Mimo ogromnej konkurencji w postaci jednomiejscowych bolidów i prototypów wprost z torów wyścigowych Rybnicek zajął bardzo dobrą, ósmą lokatę w klasyfikacji generalnej.

Drotar z kolei pewnie radził sobie z konkurencją w klasie E-I+2.0/4x4 i bez problemów wygrał oba przejazdy wyścigowe, dzięki czemu sięgnął po zwycięstwo z przewagą ponad 40 sekund nad drugim zawodnikiem w klasie. Słowak jeździł tak dobrze, że jego Skoda Fabia R5 przesunęła się na aż piąte miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu.