strona główna Aktualności Koncepcyjne oświetlenie firmy Hella
2018-01-31, ostatnia aktualizacja 2018-01-31 13:58

Koncepcyjne oświetlenie firmy Hella

Fot. Hella

Fot. Hella

Firma Hella opracowała system oświetleniowy do nowego Audi A8. Pakiet zawiera przednie i tylne oświetlenie auta oraz oświetlenie wnętrza.

Dzięki przygotowanym przez Hellę wariantom iluminacji powitalnej (Coming Home) i pożegnalnej (Leaving Home) przednie i tylnie oświetlenie wpływa na indywidualizację pojazdu.

W momencie otwierania samochodu kierowca ogląda spektakl prezentowany za pomocą świateł dziennych. Po zamknięciu pojazdu pojawia się pożegnalna animacja świetlna.

Podczas jazdy reflektory wykonane z zastosowaniem technologii Matrix LED zapewniają optymalną widoczność na drodze. Każdy reflektor zawiera 32 indywidualnie sterowane diody LED umieszczone w dwóch liniach. Dzięki takiemu układowi diod i możliwości włączania oraz wyłączania każdej z nich oddzielnie światła mijania w A8 doświetlają drogę bardziej precyzyjnie i dynamicznie, a inni uczestnicy ruchu nie zostają oślepieni.

Światła drogowe w technologii laserowej załączą się automatycznie przy prędkości 70 km/h, gdy pojazd porusza się poza terenem zabudowanym. Za każdym razem laserowa wiązka dostosowuje się do toru drogi i zapewnia jeszcze lepsze oświetlenie na zakrętach. Mały moduł laserowy emitujący wiązkę na kilkaset metrów jest zintegrowany z każdym reflektorem. Reflektor z modułem laserowym emituje światło zbliżone do niebieskiego przez elementy optyczne ułożone w kształcie litery "X".

Wewnętrzne lampki do czytania w technologii Matrix LED zapewniają ukierunkowane oświetlenie.

Hella po raz pierwszy przy produkcji masowej właśnie w Audi A8 zastosowała tylne oświetlenie w technologii OLED (organiczna dioda elektroluminescencyjna). Są to cztery małe płytki emitujące jednorodne światło ze wszystkich stron.

Tagi

Hella  Oświetlenie Wasi dostawcy

Podobne

Polecane