strona główna Biznes EUIPO: raport na temat podróbek
2018-02-23, ostatnia aktualizacja 2018-02-23 15:33

EUIPO: raport na temat podróbek

Z najnowszego raportu Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) wynika, że z powodu podrabiania opon każdego roku w całej Unii Europejskiej traci się 2,2 mld euro, co stanowi 7,5% całkowitej sprzedaży w sektorze opon.

Obecność podrobionych akumulatorów na rynku UE co roku kosztuje legalny przemysł 180 mln euro, co stanowi równowartość 1,8% sprzedaży w tym sektorze. Podrabianie akumulatorów dotyka głównie segment pojazdów silnikowych, ale występuje także w sektorze telefonii komórkowej.

Utracona sprzedaż przekłada się bezpośrednio na około 8400 utraconych miejsc pracy. Całkowita kwota zmniejszenia dochodów państwowa w formie podatków w efekcie podrabiania opon i akumulatorów wynosi 340 mln euro.

Szacuje się, że w Polsce suma utracona w wyniku podrabiania opon wyniosła 74 mln euro (310 mln zł), a utracone dochody dla legalnego przemysłu to około 6,6%. Wartość utraconej sprzedaży akumulatorów spowodowanej podrabianiem szacuje się na 6 mln euro (25 mln zł), a utracone dochody dla legalnego przemysłu na ok. 1,7%.Wasi dostawcy

Podobne

Polecane