strona główna Aktualności Krystyna Boczkowska odznaczona Orderem Zasługi RFN
2018-05-25, ostatnia aktualizacja 2018-05-25 11:17

Krystyna Boczkowska odznaczona Orderem Zasługi RFN

Fot. Bosch

Fot. Bosch

Krystyna Boczkowska, prezes spółki Robert Bosch oraz reprezentantka Grupy Bosch w Polsce, została odznaczona Orderem Zasługi Republiki Federalnej Niemiec, który jest najwyższym niemieckim odznaczeniem przyznawanym cudzoziemcom.

Order został przyznany przez prezydenta Republiki Federalnej Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera w uznaniu zasług za dotychczasowe działania na rzecz budowania relacji polsko-niemieckich. Aktu dekoracji dokonał wczoraj ambasador Niemiec w Polsce Rolf Nikel. 

Order Zasługi Republiki Federalnej Niemiec (Verdienstorden der Bundesrepublik Deutschland) jest jedynym odznaczeniem niemieckim nadawanym przez władze federalne cudzoziemcom. Przyznawany jest od 1951 roku za zasługi cywilne i do tej pory otrzymało go na całym świecie 240 tysięcy osób.

Krystyna Boczkowska od ponad 25 lat współtworzy sukces Boscha w Polsce. Współpracę z firmą rozpoczęła w styczniu 1992 roku jako jeden z pierwszych pracowników nowej organizacji, a jej zadaniem było zbudowanie od podstaw polskiego oddziału firmy Robert Bosch. Od 1 marca 2006 r. jest prezesem zarządu firmy, a także reprezentantką Grupy Bosch w Polsce.

Do najważniejszych podejmowanych przez Krystynę Boczkowską tematów społecznych należy poprawa poziomu edukacji technicznej i promowanie nowoczesnego szkolnictwa zawodowego w Polsce. Pani prezes aktywnie wspiera ideę różnorodności i rozwoju kobiet w polskim biznesie. Od 8 lat działa w Kongresie Kobiet, gdzie jest członkinią Rady Programowej. Jest także współautorką książki "Jak zwyciężać i zmieniać świat", wydanej przez Klub Liderek Biznesu.

Krystyna Boczkowska ukończyła Wydział Mechaniki Precyzyjnej Politechniki Warszawskiej, a także podyplomowe studia handlu zagranicznego na SGH oraz studia MBA Executive Studies in Finance.Wasi dostawcy

Podobne

Polecane