strona główna Aktualności MOOG prezentuje nową technologię
2018-09-24, ostatnia aktualizacja 2018-09-24 16:15

MOOG prezentuje nową technologię

Fot. MOOG

Fot. MOOG

Należąca do koncernu Federal-Mogul Motorparts marka MOOG zaprezentowała podczas targów Automechanika kilka istotnych zmian dotyczących produkcji części do układu kierowniczego i zawieszenia.

Nowa fabryka przedsiębiorstwa, zlokalizowana w w Hiszpanii, będzie wytwarzać główne produkty MOOG z zastosowaniem nowej technologii Hybrid Core. Zwiększa ona poziom bezpieczeństwa, trwałości oraz poprawia jakość części dzięki zastosowaniu wzmocnień z włókna węglowego i indukcyjnej obróbki cieplnej. Tak wyprodukowane części są mocniejsze i bardziej odporne na uszkodzenia.

Technologia Hybrid Core będzie stosowana we wszystkich częściach do układów kierowniczych i zawieszenia, w których jej użycie jest zasadne. Oprócz wzmocnień z włókien węglowych nowa technologia przynosi wiele innych korzyści (na przykład niższy moment obrotowy i zwiększone wychylenie przegubów kulowych w wahaczach i końcówkach drążków kierowniczych).

Elementy marki MOOG są również pokryte specjalną powłoką z płatkami cynku. Zwiększa ona odporność na korozję, a gdy jest zastosowana na nakrętkach kołnierzowych, podnosi siłę dokręcenia, co dodatkowo poprawia bezpieczeństwo.

Wprowadzeniu nowej technologii towarzyszy zmiana opakowań. Wyraziste, żółto-niebieskie pudełka ujednolicają wygląd całej oferty marki MOOG.


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane


ver. 2023#2