strona główna Nowości rynkowe Opony SportSmart Mk3
2019-01-07, ostatnia aktualizacja 2019-01-07 13:35

Opony SportSmart Mk3

Fot. Dunlop

Fot. Dunlop

Firma Dunlop ujawniła pierwsze informacje na temat najnowszej opony klasy hypersport – SportSmart Mk3.

Opisywany model zaprojektowano z myślą o motocyklach sportowych (w tym supermotocyklach z segmentu „hyper-naked”). SportSmart Mk3 jest piątą nową oponą brytyjskiej marki w tej klasie, opracowaną w ciągu dwóch lat.

Oferta Dunlopa w segmencie hypersport obejmuje modele: D213 GP Pro (dla zawodowych motocyklistów), GP Racer D212 (dla doświadczonych motocyklistów torowych), SportSmart2 Max (dla motocyklistów, którym zależy na osiągach), SportSmart TT (dla doświadczonych motocyklistów torowych, a także do jazdy drogowej) i SportSmart Mk3 (dla motocyklistów drogowych okazjonalnie jeżdżących na torze).

W modelu SportSmart Mk3 zastosowano nową mieszankę. Daje ona motocyklistom poczucie pewności w trudniejszych warunkach. Opona szybciej się rozgrzewa, co poprawia ogólną przyczepność w porównaniu z poprzednim modelem. Właściwości mieszanki gumowej wynikają z zastosowania dwóch technologii: Hi Silica i Fine Carbon oraz nowej żywicy.

Atutem ogumienia jest wzór bieżnika, który poprawia przyczepność na mokrej nawierzchni i osiągi na suchej nawierzchni (oraz wydłuża przebiegi).

Oficjalna premiera nowego modelu odbędzie się w bieżącym roku. Inżynierowie Dunlop mówią, że wewnętrzne testy wykazały poprawę przyczepności na mokrej nawierzchni nawet o 20% (w porównaniu z oponą SportSmart2 Max).

Dunlop SportSmart Mk3 będzie dostępna w pięciu rozmiarach na tył i jednym na przód.

Tagi

Dunlop  Opony  Ogumienie 


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane


ver. 2023#2