strona główna Fotogalerie

Volkswagen Touareg

Pierwszy SUV Volkswagena zadebiutował w 2002 roku. Został on skonstruowany w ścisłej współpracy z Porsche, które produkuje jego bliźniaczy model - Cayenne.

Volkswagen Touareg pierwszej generacji jest pojazdem o ogromnych możliwościach. Pozwala właścicielom cieszyć się luksusem, nie rezygnując równocześnie z doskonałych własności terenowych. Dzięki temu jest on samochodem uniwersalnym, który łączy to, co najlepsze w reprezentacyjnych limuzynach z możliwością jazdy po bezdrożach. To ostatnie jest zasługą dostępnego w standardzie zawieszenia pneumatycznego. Pozwala ono ustawić kilka poziomów wysokości auta - od skrajnie niskiego, które służy do pakowania bagaży i ułatwia dostęp do bagażnika, do najwyższego, przy którym bez trudu da się pokonać kałużę o głębokości nawet 60 cm. Warto podkreślić, że samochód wyposażono również w reduktor i inteligentny system napędu na cztery koła z dynamicznym rozdziałem mocy między osie. Wszystko to sprawia, że Touareg nie boi się dziur, kamieni i błota. .

Pod maską testowego auta pracowała trzylitrowa jednostka wysokoprężna o mocy 240 KM. Taka moc nie robi specjalnego wrażenia w tak dużym aucie, ale ważniejszy od mocy jest moment obrotowy, a ten osiąga wartość 500 Nm i jest w pełni dostępny już w niskim zakresie obrotów. Dzięki temu auto przyspiesza do setki w 8 sekund z małym okładem i może pędzić ponad 200 km/h. Najlepiej jednak podróżować nim z prędkością ok. 140 km/h, bo po jej przekroczeniu w środku robi się nieco za głośno (być może to po części wina zimowych opon w testowym samochodzie). Absolutnie żadnych zarzutów nie można też mieć do pracy automatycznej przekładni.

Inne galerie

Museo Nazionale dell'Automobile
Narodowe muzeum samochodów w Turynie powstało oficjalnie w 1960 roku jako kontynuacja prywatnych galerii pojazdów zabytkowych włoskich rodzin związanych głównie z koncernem FIAT.

Złote medale MTP
Jedenaście produktów zostało uhonorowanych w konkursie o Złoty Medal MTP Targów Techniki Motoryzacyjnej.

Tip-Topol Tour
Akcja Tip-Topol Tour 2013 została przygotowana z okazji 25-lecia istnienia tej firmy na polskim rynku. Zgodnie z harmonogramem cyklicznych spotkań, po Poznaniu, Szczecinie, Bydgoszczy i Gdańsku, przyszła kolej na Wrocław.

Dzień na wyścigach w Porto
Wyścigi formuły WTCC (World Touring Car Championship, Mistrzostwa Świata Samochodów Turystycznych), następnej pod względem sportowego prestiżu po F1, rozgrywane są od 1987 roku.

Mistrzostwa świata w blacharstwie samochodowym
Tegoroczna olimpiada blacharstwa samochodowego, której finał rozegrano z początkiem lipca w Lipsku stała na najwyższym światowym poziomie, gdyż zawodnicy naprawiali samochody BMW sprzętem Car-O-Liner.

13. Targi Inter Cars
Targi Części Zamiennych, Narzędzi i Wyposażenia Warsztatów zorganizowane przez firmę Inter Cars potwierdziły, że jest to największa i najciekawsza impreza motoryzacyjnej branży nie tylko w Polsce, ale w całej Europie Środkowo-Wschodniej.